Kočka

Psychologické drama muže, který ani ve druhém manželství nenachází vysněné štěstí a navíc situace graduje manželčiným těhotenstvím.
1982 Slovensko – Česko délka: 78 min
Jan Kačer45(Ing. Martin Bogdan)
Edit FrajtováLots-(Daniela)v milostné scéně je nahoře bez, ale v záběru chybí hlava
Martin Bogdan (Jan Kačer) se vlastní pílí dopracoval až k titulu inženýra a místu vedoucímu autodílny. S první ženou Annou (Libuše Švormová) vychoval dceru Mariku. Přesto však v manželství nebyl spokojen, toužil se zbavit nudné šedi každodenního života. Té ho měla zbavit jeho druhá žena Daniela. Ta zase toužila po bohatství a pohodlném životě, který jí mohl úspěšný muž středních let dát. A Martin se snažil, tvrdě pracoval, stavěl dům, nehleděl na své zdravotní problémy. Ani ve druhém manželství se ale necítí spokojený. Zvlášť po tom, co se dozvěděl, že Daniela čeká dítě, jejich spory vygradovaly. Martin je rozhodně proti dítěti, Daniela si jej chce za každou cenu nechat. Martin začíná od Daniely utíkat ke své první ženě, Daniela zase ke svému bývalému milenci, neúspěšnému malíři Luboši Irmanovi, s nímž zřejmě dítě čeká.

A pak je Daniela nalezena v bytě mrtvá. Nachází ji Marika, která si do otcova bytu přivedla svého přítele, Danielina milence Luboše. Vyšetřování prokáže, že smrt zavinila nadměrná dávka léku, který měl ukončit její těhotenství. Do lahvičky se sedativy je nasypal Martin. Daniela si je pak vzala po hádce s Annou, která do bytu přišla před ní. Kdo ale skutečně vlastně Danielinu smrt zapříčinil? Na tuto otázku si musí zodpovědět každý sám.

Režie: Peter Hledík
Scénář: Jana Danková, Peter Hledík
Kamera: Ján Ďuriš
Hudba: Petr Hapka, texty písní Milan Lasica, nazpívala Věra Špinarová
Země: Československo
Rok výroby: 1982
Orig. jazyk: Slovenský

Hrají:
Jan Kačer (Ing. Martin Bogdan)
Edit Frajtová (Daniela)
Libuše Švormová (Anna Bogdanová)
Ivan Krúpa (Luboš Irman)
Daniela Bambasová (Zora)
Anton Vaculík (Dežo)
Mária Jedlovská (Marka)
Roman Mecnarowski (Kriminalista)
Jozef Dóczy (Muž ze stavebnin)
Michal Monček (Starší mechanik)
Ivan Vojtek (Učeň v autoservisu)
Ján Mistrík (Mladík)
Erna Domanová (Dr. Melonová)
Michal Hraška (Televizní režisér)
Jela Lukešová (Bytná)
Aktualizováno: 5.2.2006