Ještě větší blbec, než jsme doufali

Úsměvná komedie o hodném a a první pohled natvrdlém mladém muži, který zdědí hotel po dědečkovi a rázem se mu začne dařit.
1994 Česko délka: 85 min
Luděk Sobota51(Vitoušek Dolejš)
Simona Chytrová31Brief+(Alice)po sexu s Vitouškem (který se odehrál mimo kameru) se obléká, je ale zabrána jen zezadu
Ivan Mládek52(průvodce Becherovky)
Tomáš Töpfer43(JUDr. Wágner)
Jan Přeučil57(Křiváček)ředitel hotelu
Jan Kraus40(Gold)
Ladislav Potměšil48(velitel věznice)
Václav Sloup58(Šéf ruského komanda)
Jiří Schwarz34(psychiatr)
Hot(erosenky)několik dívek je u hotelového bazénku nahoře bez a některé i dole
Ještě větší blbec, než jsme doufali Vít Dolejší, kterému nikdo neřekne jinak než Vitoušek (Luděk Sobota), je takový hodný prosťáček. Ve škole byl sice jedničkář, ale v praktickém životě je zoufale nepraktický. Teď navíc dostal padáka v práci a dům, ve kterém bydlí koupil bezskurpulózní podnikatel, který chce z domu vytvořit luxusní sídlo a všechny obyvatele bez milosti stěhuje pryč. Vitoušek ovšem netuší, že tím podnikatelem je jeho bývalý spolužák Pinďa (Roma Skamene), který Vitouška zaměstná ve své herně. Jenomže ne na dlouho, protože Vitouškovi se zželelo závislé gamblerky Alice (Simona Chytrová), které půjčil do hry peníze vybrané z automatu.

Právě v té době se Vitoušek dozvídá, že v Karlových Varech zemřel jeho dědeček a odkázal mu hotel. Vzhledem k tomu, že děda byl proutník a rád utrácel, bude hotel nejspíš ve špatném stavu a zadlužený. To se snaží Vitouškovi namluvit Pinďův právník Wágner (Tomáš Töpfer). Pinďa má v plánu hotel od Vitouška za pár set tisíc koupit a výhodně prodat, čímž by splatil dluh ruské mafii. Na hotel má zálusk i jeho stávající ředitel Křiváček (Jan Přeučil). Vypadá to, že Vitoušek pro ně bude snadnou kořistí, jenže zdání klame. I díky pomoci Alice, která čirou náhodou odjela pracovat do hotelu jako pokojská, se Vitouškovi podaří lumpy přelstít a získat hotel i Alici. A s hotelem i šek na pět milionů dolarů, které přislíbil americký investor za dokončení rekonstrukce hotelu.

Vitouškův život se změnil od základu, stal se z něj úspěšný podnikatel s krásnou ženou. Pinďa a spol skončili v kriminále a prosí Vitouška, aby je po skončení trestu zaměstnal. Jen Alice se své vášni na hazardu nezbavila, teď si ale díky Vitouškovým penězům může vyrazit na ruletu do Monte Carla. (-k-)

Režie: Vít Olmer
Produkce: Zdeněk Kryštof, Miloslav Větrovec
Scénář: Petr Markov, Vít Olmer, Luděk Sobota
Kamera: Juraj Fándli
Hudba: Jiří Václav

Hrají:
Luděk Sobota (Vitoušek)
Simona Chytrová (Alice)
Roman Skamene (Boss)
Jan Přeučil (ředitel Křiváček)
Tomáš Töpfer (JUDr. Wágner)
Nika Brettschneiderová (Kostohryzová)
Adriena Vlasáková (Erika)
Gene Deitch (Steve Kelly)
Anna Ferencová
Martin Hub (Vazba)
Charlie Kasal (anglický gynekolog)
Přemysl Kočí
Ivan Mládek (průvodce Becherovky)
Jára Kohout (dědeček z Ameriky)
Jan Kraus (Gold)
Jiří Langmajer
Libuše Pospíšilová
Jiří Schwarz (psychiatr)
Tomáš Sláma
Václav Sloup (šéf ruského komanda)
Michal Suchánek
Aktualizováno: 10.6.2018