Einstein - Případy nesnesitelného génia II

Druhá řada kriminálního seriálu, v němž se na vyšetřování případů podílí geniální fyzik, kterému chce někdo ukrást jeho převratný vynález, který on chce věnovat lidstvu a ne aby na něm někdo pohádkově zbohatnul.
Einstein - Případy nesnesitelného génia 2
2023 Česko
Vojtěch Kotek35(Filip König)
Anna Polívková44(Lenka Vrabcová)
Pavel Zedníček73(major Ivan Urban)
Eva Podzimková33(forenzní vyšetřovatelka Soňa)
Veronika Freimanová67(Filipova matka)
Šárka Krausová36Lots-(agentka BIS)v 8. díle lehce poodhalí ňadro v milostné scéně

6. Komprese

Filip si v, v doprovodu Soni, jde uložit prototyp svého vynálezu do bezpečnostní schránce v bance, jejíhož ředitele Soňa zná. Shodou okolností ve stejnou dobu dorazí do banky dva týpci, kteří ji chtějí vyloupit a vezmou přítomné klienty včetně Filipa a Soni. 

Na policejní oddělení přichází nová posila, stážista. Spolu s majorem Urbanem, Lenkou a dalšími lidmi z oddělení vyráží na zásah do banky. Přijíždí tam i Filipova matka, jíž Filip krátce před začátkem přepadení telefonoval, takže měla informaci z první ruky. Angažuje se jako vyjednavač, protože vyjednávací schopnosti majora Urbana se ukázaly jako nedostatečné. Paní Königové jde samozřejmě v první řadě o bezpečí jejího syna.

Filip opět využije své fyzikální znalosti. Poprvé k záchraně ředitele, který zahodil klíče od místnosti s bezpečnostními schránkami a jemuž lupiči hrozí zastřelením, pokud je nedostane zpět. A podruhé k osvobození rukojmích, když využije toho, že lupiči jsou zaujati instalací výbušnin na schránky, umožní utéct rukojmím, když rozbije bezpečnostní sklo jeho lokálním zahřátím a prudkým ochlazením. Sám ovšem utéct nestačí, protože jemu jde hlavně o jeho prototyp a při snaze o jeho získání ho jeden z lupičů postřelí do nohy (do chodidla). To už ovšem do banky dorazila URNA a lupiče zatkla.

Filipova matka se rozhodla odjet zpátky do Ameriky. Jenže její sekretářka potají nahrává Filipův prototyp pomocí brýlí ala Google glass. A stážista prozradí Lence, že je z GIPS, má vyšetřit údajné zneužívání pravomocí Ivanem. (-k-)

Režie: Vojtěch Moravec
Produkce: Lenka hornová, Luci Kušáková, Veronika Skořepová, Jana Skořepová, Eva Jindráková
Scénář: Marek Hlavica
Kamera: Martin Štěpánek
Hudba: Jiří Vidosov

Hrají:
Vojtěch Kotek (Filip König)
Anna Polívková (Lenka Vrabcová)
Pavel Zedníček (major Ivan Urban)
Eva Podzimková (forenzní vyšetřovatelka Soňa)
Veronika Freimanová (Filipova matka)
Šárka Krausová (agentka BIS)
Roman Zach
Jan Lachnit
František Čachutský
Miroslav Sýkora
Richard Němec
Janusz Hummel
Jan Materna
Kateřina Klausová

Aktualizováno: 2.12.2023