Dva, t.č. v zel. hl. dvě veselé nekuř.

Televizní povídka o nesmělém, ale o to víc nadšeném hledání první lásky.
Dva, t.č. v zeleném hledají dvě veselé nekuřačky
1985 Česko délka: 37 min
Lukáš Vaculík23(člen exkurze)
Jiří Hálek54(mistr)
Alice Chrtková15(Květa)
Dva t.č. v zeleném - Jiří Langmajer, Michal Suchánek, Alice Chrtková a Kateřina Pindejová

Dvě kamarádky, Květa (Alice Chrtková) a Jana (Kateřina Pindejová), sotva odrostlé pubertě, bydlí v domově mládeže a pracují jako dělnice v nedalekých sklárnách. Jako každá dívka v jejich věku touží po lísce, a tak odpovídají na seznamovací inzeráty a čekají na prince na bílém koni. Závidí přitom spolubydlící Lídě jejího chlapce a trochu ze škodolibosti se snaží její dlouhotrvající vztah zlehčit.

Dva vojáci základní služby Ondra (Jiří Langmajer) a Jirka (Michal Suchánek) se s dívkami domluvili na schůzce. Dívky je nervózně očekávají n nádraží a musejí se navzájem povzbuzovat, aby to nevzdaly a neutekly. Všichni čtyři si pak vyjdou na procházku a nesměle se snaží najít společné téma konverzace. Aby se nálada trochu zlepšila, navrhnou dívky, že zajdou na pokoj pro láhev vína. Zatímco Jana jde pro víno, pokusí se Květa strhnout pozornost na sebe a klukům řekne, že jana byla v pasťáku. To samozřejmě není pravda, ale mladíky to natolik vyleká, že raději zařadí zpátečku a pod průhlednou záminku odjedou zpět do kasáren. Květa je nešťastná, že zkazila schůzku a Jana je na Květu naštvaná. Ale život jde dál a dívkám se ozývají další adepti z inzerátu.

V malé roličce dívkami obdivovaného člena exkurze do sklářského závodu se objevil už tehdy populární Lukáš Vaculík. (-k-)

Režie: Karel Smyczek
Scénář: Alexandra Berková
Kamera: Kristián Hynek
Hudba: Zdeněk John

Aktualizováno: 19.3.2018