Duch (seriál)

Lehce komediální krimi seriál o mladém vyšetřovateli, kterému pomáhá duch jím postřeleného mafiána, kterého dorazil někdo z kompliců.
2022 Česko
Predrag Bjelac60(Darko Besarabič)
Petr Vaněk43(Darkův komplic)
Pavel Nečas56(velitel skupiny, plukovník)

Skupina kriminalistů ze sekce boje proti organizovanému zločinu je na stopě mafiánské skupině největšího prodejce zbraní Darka Besarabiče. Podařilo se jim uskutečnit už jeden menší obchod, čímž si získali důvěru jeho lidí a teď je na řadě opravdu velká dodávka zbraní, při níž by měla sklapnout past. Na schůzku do staré tovární haly přijíždí nebojácná kriminalistka Radka s kolegy Petrem a Emilem. Emil je u policie nováček, pracuje hlavně jako analytik a v terénu je nesvůj, což se projevuje tím, že se potí. Akci jistí dva policisté skryti venku v dodávce. Zásahovou jednotku zavolají až ve chvíli, kdy zjistí, že něco není v pořádku.

Jenže na místě předávky se nečekaně objevuje i Darko a jeho lidé jsou nezvykle ostražití. Darko prý dostal informaci od někoho z policie, že se na něj něco chystá. Nejpodezřelejší je pochopitelně Emil, jehož úkolem je odjet s náklaďákem plným zbraní. Jenže při nastupování mafiáni zahlédnou jinak dobře skrytý komunikátor a dojde k přestřelce. Při ní je postřelen Petr a mafiáni utíkají. Emil se náhodně setká s Darkem a oba na sebe vzájemně vystřelí.

Petr s Emilem končí v nemocnici, Petr bohužel umírá, Emil se z toho dostane. A po Darkovi jakoby se slehla zem, i když je jasné, že je postřelený a ztratil mnoho krve. Ani z kamerových záznamů se nedaří zjistit, kam přesně jej jeho komplici odvezli. K Emilově překvapení se Darko objeví v jeho pokoji v nemocnici. Nikdo jiný jej však nevidí, takže rychle vyjde najevo, že je to duch. Prozradí Emilovi, kam ho zraněného odvezli. Emil se tím ovšem dostane do podezření, že on je tou krysou v řadách policie. Díky jeho analytickým schopnostem se mu ale podaří najít skutečného informátora mafiánů a získat si tak místo, i když zatím jen na zkoušku, ve vyšetřovací skupině.

Policisté tam skutečně najdou jeho mrtvolu k tomu i druhou, chirurga, který ho měl operovat. Oba s kulkou v hlavě. Darka tedy někdo z kompliců zastřelil a to je zřejmě důvod, proč se zjevuje Emilovi, k němuž je nějak magicky připoután. Musí zjistit, kdo a proč ho zastřelil, jen tak může najít pokoj. A v tom mu musí pomoct Emil. Jenže napřed bude muset Darko pomoct Emilovi, aby mohl zůstat v jednotce bojující proti organizovanému zločinu nastálo. (-k-)

Režie: Róbert Šveda, Peter Bebjak
Scénář: David Laňka, Peter Nagy, Tomáš Koňařík

Hrají:
Štěpán Benoni (Emil)
Marta Dancingerová (Radka)
Predrag Bjelac (Darko Besarabič)
Petr Batěk
Pavel Batěk
Petr Vaněk (Darkův komplic)
Pavel Nečas (velitel skupiny, plukovník)
Verica Nedeska (Darkova přítelkyně)
Martin Hujas

Aktualizováno: 8.2.2022