Doktor Martin: Záhada v Beskydech

Film s nádechem krimi o doktorovi z podhorské vesničky, který kromě rodinných záležitostí s narozeným dítětem podílí na vyšetřování několik desítek let staré smrti opředené záhadou pokladu.
2018 Česko délka: 90 min
Miroslav Donutil67(dokor Martin Elinger)
Robert Mikluš35(strážmistr Tomáš Topinka)
Jitka Čvančarová40(Lída Klasnová)
Jana Štěpánková83(teta Marie Loukotová)
Jiří Bartoška71(kriminalista)
Marek Taclík45(kriminalista)
Norbert Lichý53(antonín Brázda)
Elizaveta Maximová26(policistka Klára Volná)
Marek Geišberg36(slovenský policista Lubomír Ostrý)
Doktor Martin: Záhada v Beskydech Film završuje druhou seriálovou řadu o svérázném stárnoucím doktorovi, který odešel z nemocnice z Prahy a stal se obvodním lékařem v podhorské vesnici. Doktor Martin Elinger je čím díl víc nabručený. Můžou za to neshody vyvolané dítětem, které má s ředitelkou místní školy Lídou Klasnovou. Nepomohlo ani přestěhování ordinace na kraj obce, čekárna je pořád plná, podle doktora simulujících pacientů, kterým nic není a jen si chtějí popovídat.

Jednoho dne po větrné bouři najde v opuštěné chalupě v lese místní farmář Radek staré kosti. Na místo je přivolán strážmistr Topinka, který požádá o ohledání doktora Elingera. Kostra je totiž poměrně malá, odpovídá ale stáří dospělého člověka. Strážmistra okamžitě napadne, že by mohlo jít o trpaslíka, o němž mluví místní pověst. V padesátých letech údajně trpaslík z cirkusu Budapest ukradl Státní bezpečnosti poklad a ukryl ho někde v okolí. Pak se po něm však zem slehla.

Na místo samozřejmě přijíždí i vyšetřovatelé z Ostravy a ke strážmistru Topinkovi, který by se rád před kolegy z kraje vytáhl, je přidělena mladá studentka Klára. O případ se ale zajímá i slovenská policie, Slováci totiž legendu o pokladu také znají a považují poklad za své vlastnictví. Ke strážmistrovi a Kláře se k jejich nelibosti přidává slovenský policista Lubomír Ostrý. A pátrání zajímá i doktora Elingera, čímž ještě víc vyostřuje vztah s Lídou. Je tu ale ještě někdo další, kdo se snaží poklad najít. Kromě kostry se totiž na místě našly i staré hodinky s plánkem. Ty však strážmistrovi někdo v nestřežené chvíli ukradl. Ještě že si doktor, který hodinky svými jemnými chirurgickými nástroji strážmistrovi otevřel, plánek překreslil. Jenže s vyzvednutím pokladu je někdo předběhl. Kdo všechno ještě mohl plánek získat?

Námět filmu je sice docela zajímavý, ale realizace už trochu pokulhává. Je v něm spousta nelogičností a příliš mnoho (ne)šťastných náhod. (-k-)

Režie: Petr Zahrádka
Produkce: Zuzana Mistriková, Vratislav Šlajer
Scénář: Tomáš Končinský
Námět: Vratislav Šlajer, Štefan Titka, Tomáš Končínský
Kamera: Miloslav Holman
Hudba: Andy Čermák

Hrají:
Miroslav Donutil (dokor Martin Elinger)
Robert Mikluš (strážmistr Tomáš Topinka)
Jitka Čvančarová (Lída Klasnová)
Jana Štěpánková (teta Marie Loukotová)
Elizaveta Maximová (policistka Klára Volná)
Marek Geišberg (slovenský policista Lubomír Ostrý)
Jiří Bartoška (kriminalista)
Marek Taclík (kriminalista)
Tomáš Jeřábek (Radek)
Norbert Lichý (Antonín Brázda)
Gabriela Marcinková
Miloš Vávra
Žofia Martišová
Hana Vaňková
Vasil Fridrich
Pavel Krátký
Zdeněk Dvořáček
Veronika Marková
Karol Suszka
Zdeněk Hrabal
Lucie Rybníkářová
Denny Ratajský
Miloslav Kníže
Rudolf Válek
Viera Pavlíková
Petr Král
Julius Kala
Jaroslav Dolejší
Štěpánka Pencová
Aktualizováno: 4.1.2019