Daleko od Nashvillu

Dobrodužná cesta dvou kluků nákladním vlakem se díky pověsti o půlnočním vlaku změní v boj o život.
2009 Česko délka: 34 min
Claudia Vašeková42(Ondrova matka)
Ondra a Honza se chystají s partou starších kamarádů na chatu. Chtějí jet vlakem, jenže ne osobním, nýbrž nákladním. Starší kluci se snaží své dva mladší kamarády odradit a vypráví jim strašidelný příběh o půlnočním vlaku. Když se zastrašováním neuspějí, tak klukům jednoduše utečou.

Ondra s Honzou se tedy rozhodnou dojet na chatu nákladním vlakem sami. Počkají do tmy a naskočí na projíždějící vlak. A tam se začnou dít věci. Ve vagoně narazí na staršího tuláka, který si říká Hobo (Jiří Schmitzer). Pozn.: Hobo je označení po člověka, který jezdí na nákladních vlacích, většinou pro zábavu a dobrodružství. Ten tvrdí, že vlak jede do Nashvillu a že se musejí mít na pozoru před lidmi Jacka Stone, jemuž vlak patří a jenž si libuje v zabíjení tuláků. Kluci hrůzostrašnému vyprávění zpočátku nevěří, ale krajina, kterou projíždějí jakoby dávala za pravdu Hobovi.

Aby si zachránili život, musejí se dostat do zaplombovaného vagonu a jeden z předchozích vagonů zapálit, aby to vypadalo, že utekli. Hobo je při tom smeten ze střechy vagonu při průjezdu tunelem. Klukům se podaří do vagonu dostat, ale jeden z nich si při tom propíchne dlouhým hřebíkem ruku. Ráno se kluci probudí do příjemně se probouzejícího dne. Po nočních zabijácích není ani vidu, ani slechu a ruka nevykazuje žádnou známu zranění. Že by to byl jen sen? Proč pak ale sedí v kontejneru na lodi jménem Nashville mířící přes oceán? (-k-)

Režie: Tomáš Bařina
Scénář: Eugen Liška
Kamera: Tomáš Sysel
HUdba: Martin Smolka
Země: Česká republika
Rok výroby: 2009

Hrají:
Jakub Štěpán (Ondra)
Ivan Říha (Honza)
Jiří Schmiter (Hobo)
Martin Písařík (Viktor)
Milan Ečev (Hagen)
Jakub Šlégr (Jirka)
Tomáš Dianiška (kamarád)
Claudia Vašeková (Ondrova matka)
Elin Špidlová (Viktorova matka)
Aktualizováno: 22.8.2010