Černý déšť

Napínavý thriller o souboji osamělého amerického policisty s japonskou Jakuzou v jemu neznámém prostředí
Black Rain
1989 USA délka: 121 min
Michael Douglas44(Detektiv Nick Conklin)
Kate Capshaw35(Joyce)
Andy Garcia33(Charlie)
Černý déšť New Yorský policista Nick (Michael Douglas) je drsný chlapík, ale dobrý policista oceněný několika vyznamenáními, který jde nekompromisně za svým cílem. Ani on však neodolal pokušení a podílel se na "ponechání si" části peněz zabavených dealerům drog.

Když se v japonské restauraci stane svědkem vraždy dvou členů Jakuzy, začne se o případ zajímat. Podaří se mu dohonit a chytit vraha jménem Sato. Místo vyšetřování je však spolu se svým parťákem Charliem (Andy Garcia) pověřen úkolem převézt ho do Japonska. Na letišti v Osace jsou však oba oklamáni falešnými policisty a Sato se dostane na svobodu.

Nick s Charliem se snaží japonským policistům v pátrání po Satovi pomáhat a sami sebe tak očistit. Počáteční nedůvěru se jim podaří rozptýlit jen u komisaře Masahira, který jim byl přidělen jako průvodce. Ani to však k dopadení Sata nestačí. Ukazuje se jen, že jde o boj uvnitř Jakuzy kvůli padělání amerických stodolarovek.

Charlie se nechá vyprovokovat bandou motorkářů a Sato jej zabije. Nick chce svého parťáka pomstít, ale neúspěšně, místo toho je vyhoštěn ze země. Na letišti však uteče z letadla a pustí se do pátrání na vlastní pěst. Musí vyhledat pomoc nejen u americké barmanky Joyce (Kate Capshaw), ale i u Satova úhlavního nepřítele Sugaje. Na holičkách ho nenechá ani Masahiro, který byl kvůli němu suspendován.

Po závěrečné honičce na motorkách a bitce je Sato přemožen. Případ končí happyendem. Nick se totiž v poslední chvíli ovládne a nepomstí parťákovu smrt Satovou smrtí, ale zatkne jej a spolu s Masahirou odvede na stanici. Oba jsou vyznamenáni a Nick navíc získává lásku Joyce, která se s ním zřejmě vrátí do států.

Název filmu se nijak netýká děje, ale pochází ze Sugajova vyprávění zážitku z dětství, kdy americké bombardéry shodili na Hirošimu a Nagasaki atomové bomby, po nichž přišel černý déšť. (-k-)

Režie: Ridley Scott
Produkce: Stanley R. Jaffe, Sherry Lansing, Michael Douglas
Scénář: Craig Bolotin, Warren Lewis
Kamera: Jan De Bont
Hudba: Hans Zimmer
Země: USA
Rok výroby: 1989

Hrají:
Michael Douglas (Nick Conclin)
Andy Garcia (Charlie)
Ken Takakura (Masahiro)
Kate Capshaw (Joyce)
Yusaku Matsuda (Salo)
Shigeru Koyama (Ohashi)
John Spencer (Oliver)
Guts Ishimatsu (Katayama)
Yuya Uchida (Nashida)
Tomisaburo Wakayama (Sugai)
Miyuki Ono (Miyuki)
Luis Guzman (Frankie)
John. A. Costelloe (The Kid)
Stephen Root (Berg)
Richard Riehle (Crown)
Bruce Katzman (Yudell)
Edmund Ikeda (japonský obchodník)
Tomo Nagasue (japonský tlumočník)
Clem Caserta (Abolofia)
Aktualizováno: 26.5.2007