Blažené bytosti

Svobodu ducha těžko zavřít do klece. Francouzský poetický film
Being Light / Light Beings
2001, Francie, délka: 95 min
Élodie Bouchez(28)(Justine)
Jean-Marc BarrBrief(Jack)
Romain Duris(27)(Maxime Lecocq)
Blažené bytostiBlažené bytosti jsou po milostném příběhu Milenci a po erotickém dramatu To je mé tělo posledním dílem volné trilogie, přesněji Trilogie svobody, kterou natočil režisér, producent, scenárista a herec Jean-Marc Barr. Tématem filmu Blažené bytosti je svoboda ducha.

Psychicky lehce narušený Maxim uteče z léčebny Champ Fleuri, aby našel svou milovanou Justine, která v ústavu působila jako ošetřovatelka a nyní žije v Indii.

V hotelu Maxim potkává Jacka, amerického obchodníka, jemuž právě zkolaboval francouzský kolega. Jack má zítra důležité obchodní jednání, ale nemá tlumočníka. Nabídne proto Maximovi, zda by netlumočil. Maxim přijímá a je sám se sebou spokojený, že si dokázal najít práci. Hned volá domů rodičům, aby se tím pochlubil.

Jenže na schůzce obviní Jackova obchodního partnera z vykořisťování pracujících a z obchodu sejde. I přesto Jack na Maxima nezanevře, a když se objeví Maximova sestra, která jej chce odvézt zpátky do léčebny, přesvědčí ji, aby ho nechala odjet do Indie, kam se spolu s Maximem vydá i Jack, aby načerpal duševní rovnováhu.

Maxim se v Indii skutečně setkává s Justine, která tam žije v klášteře a jako ošetřovatelka jezdí po okolních vesnicích. Justine našla svůj vnitřní klid, a i když má Maxima ráda, jeho lásku neopětuje. Jack v Indii svou duševní rovnováhu našel spokojenou smrtí. A osamocený Maxim se vrací do Champ Fleuri.


Režie: Pascal Arnold
Jean-Marc Barr
Produkce: Pascal Arnold, Jean-Marc Barr, Karina Grandjean
Scénář: Pascal Arnold, Jean-Marc Barr
Rok výroby: 2001
Země: Francie
Orig. jazyk: Francouzský

Hrají:
Elodie Bouchezová (Justine)
Jean-Marc Barr (Jack Lesterhoof)
Isabelle Candelierová (Vanessa)
Philippe Duquesne (M. Lamartinier)
Pascal Aubert (François Delos)
Jean-Christophe Bouvet (Zaměstnanec v hotelu)
Romain Duris (Maxime Lecocq)
Anu Majumarová (Anu)
A.K. Raman (Raj)
K. Velayutham (Velon)
Mattias Benguigui (Pracující na vlakovém nádraží)
Aktualizováno: 14.10.2005