3 plus 1 s Miroslavem Donutilem - Náhoda (Čelem proti zdi, Noční tramvaj, Expert)

Cyklus mikrokomedií s Miroslavem Donutilem, v nichž hlavní roli sehrála náhoda
Tři plus jedna s Miroslavem Donutilem - Výtahem, Taxíkem, Noční trmavají / 3 + 1
2006 Česko
Miroslav Donutil55(Felix / Karel / prof. Milan Jarina)
Ivana Chýlková42Brief(Eva)ve 2. povídce (Noční tramvaj) docela dlouho vystupuje v podprsence a kalhotkách
Naďa Konvalinková55(Liduška)ve 2. povídce (Noční tramvaj)
Simona Stašová51Brief-(Marie)v 1. povídce (Čelem proti zdi) si v koupelně fénuje vlasy ve spodničce
Miluše Šplechtová48(Hedvika)ve 3. povídce (Expert)
Vanda Hybnerová37(Monika)v 1. povídce (Čelem proti zdi)
Pavel Kikinčuk46ve 2. povídce (Noční tramvaj)
Eva Holubová47ve 2. povídce (Noční tramvaj)
Zdeněk Žák54(Jarda)
Matěj Hádek30(Matěj)
Miroslav Donutil vystupuje ve třech proměnách: jako hudebník v povídce Čelem proti zdi, středoškolský učitel v povídce Expert a pekař v povídce Noční tramvají.

Zajímavostí je snad i to, že dvě z povídek napsali studenti FAMU Tomáš Holeček a Jan Prušinovský.

Režie: M. Issa
Scénář: J. Prušinovský, T. Holeček, J. Pohlová
Kamera: M. Kubala

Hrají:
Miroslav Donutil (Felix / Karel / prof. Jarina)
Simona Stašová (Marie)
Vanda Hybnerová
Alice Šnirychová
Jan Počepický
Ivana Chýlková (Eva)
Naďa Konvalinková (Lída)
Igor Chmela
Pavel Kikinčuk
Kateřina Steinerová
Rostislav Novák
Eva Holubová
Miluše Šplechtová (Hedvika)
Zdeněk Žák (Jarda)
Matěj Hádek (Matěj)
Veronika Petrová
Lenka Meišnerová
Barbora Dipoldová
Marcela Kysleová

1. povídka Čelem proti zdi

Felix a Marie Filipovi (Miroslav Donutil a Simona Stašová) mají před rozvodem. Oba už mají milence a tak rozvod je pro ně vysvobozením. Jenže Felix je tak trochu smolař. Opět přijde pozdě na zkoušku a šéf dirigent jej ze souboru vyhodí. Opustí ho i milenka Monika (Vanda Hybnerová). Felix a Marie se sejdou před budovou soudu a jedou spolu výtahem do soudní síně do 5. patra. Výtah se s nimi zasekne a Felix musí uklidnit Marii, která trpí klaustrofobií. Díky tomu k sobě najdou znovu cestu, a také protože k soudu dojdou pozdě a museli by podat novou žádost, rozhodnou se nerozvádět.

Pracovně se povídka jmenovala Výtahem. (-k-)

2. povídka Noční tramvají

Karel je pekař a jako koníčka staví modely lodí. V pekárně pracuje odpoledne až dlouho do noci. Bydlí sice sám, ale hned vedle něj (za zdí) bydlí jeho milá Květa (Naďa Konvalinková). Ta by ráda jejich byty propojila dveřmi, ale Karel tvrdí, že zeď mezi nimi je nosná a nesmí se ani v nejmenším narušit.

Eva (Ivana Chýlková) pracuje jako referentka na stavebním odboru a na oslavě šéfových narozenin se namol opije. Její cesta se zkříží s Karlovou na zastávce noční tramvaje, kam ji přivede její kolega a doslova ji hodí na krk Karlovi. Tomu nezbývá nic jiného než ji vzít k sobě domů.

Ráno ale přichází jako vždy Květa a nese Karlovi polívku. Karel se chvilku snaží Evu zamaskovat, ale pak se raději přizná. Květa mu zpočátku nevěří, ale když Eva Karlovi rozšlápne model lodi při pokusu utéct oknem, aby nepůsobila další potíže, karta se obrací. Karel nešťastně spravuje rozšlápnutou loď a polívku dostává Eva. Květa se mezi řečí zmíní o zdi, která ji od Karla dělí, a Eva jí prozradí, že to není nosná zeď, ale obyčejná příčka, kterou je možné bez problémů zbourat. Květa se urazí a od Karla odejde. Ten po dlouhém přemýšlení pozve kamaráda zedníka, aby proboural ke Květě dveře. (-k-)

3. povídka Expert

Profesor Milan Jarina se považuje za experta na lidi a ženy zvlášť. Chlubí se tím, že za pár minut o každém zjistí víc, než o sobě ví on sám. Na diskotéce, kde se neúspěšně pokouší sbalit mladou dívku se setká se svým bývalým žákem. Ten mu nabídne, že jej odveze domů taxíkem.

Taxikáři se ozve jedna z dispečerek, kterou pozval na snídani a slušně jeho pozvání odmítne. Profesor se okamžitě nabídne, že s ní promluví a že jeho neodmítne. A pokud ano, tak to bude důkaz, že není chyba v taxikáři. Taxikář Jarda sice neochotně, ale nakonec souhlasí. Z operátorky se vyklube bývalá profesorova žena, která se s ním hned dvakrát rozvedla, když se ukázalo, že je jí nevěrný, a to hlavně se studentkami, z nichž jedna ho udala, když jí nezlepšil známku. Tato náhoda prospěla Jardovi, jehož pozvání na snídani bylo tímto přijato.

Pracovně se povídka jmenovala Taxíkem. (-k-)
Aktualizováno: 10.2.2007