3 plus 1 s Miroslavem Donutilem - Lázně (Vražedné překvapení, Mistr, Prst a prstýnek)

Tři komediální příběhy na téma Lázně.
2006 Česko délka: 100 min
Miroslav Donutil55(major Evžen Kacián / Prokop / Franta Chudoba)
Zlata Adamovská47(Růžena Kaciánová)v povídce Vražedné překvapení
Jiřina Bohdalová75(Liběna Kvasinková)v povídce Vražedné překvapení
Jaroslav Plesl31(Jemelka)v povídce Vražedné překvapení
Svatopluk Skopal55(MUDr. Blažej Pohanka)v povídce Vražedné překvapení
Miluše Bittnerová28(recepční)v povídce Vražedné překvapení
Jaroslava Obermaierová60v povídce Vražedné překvapení
Marie Málková22v povídce Vražedné překvapení
Marko Igonda32v povídce Vražedné překvapení
Svatopluk Beneš88v povídce Vražedné překvapení
Veronika Freimanová50(Irena)v povídce Mistr
Oldřich Vlach64(Eda)v povídce Mistr
Jiří Pecha61(mistr Chocholouš)v povídce Mistr
Vlastimil Zavřel51(hasič)v povídce Mistr
Lucie Pernetová27v povídce Mistr
Simona Postlerová41(Sylva Koníčková)v povídce Prst a prstýnek
Jitka Smutná54(recepční)v povídce Prst a prstýnek
Stanislav Zindulka74(doktor)v povídce Prst a prstýnek
Filip Renč40v povídce Prst a prstýnek
Natáčení probíhlao v lázních Mšené.

Režie: Zdeněk Zelenka
Scénář: Zdeněk Zelenka, Miroslav Vaic
Kamera: Vladimír Dousek
Země: Česká republika
Rok výroby: 2006
Délka: 100 min

Vražedné překvapení

Major Evžen Kacián (Miroslav Donutil) odjíždí na čtrnáct dní do lázní. Zrehabilitovat se, odpočinout si od práce a hlavně od manželky. Milované a milující Růženky (Zlata Adamovská), ovšem neustále sekýrující. Přes veškerou snahu se majorovi nepodaří ani jedno. Hned při příjezdu do lázní se setkává se svým kolegou Jemelkou (Jaroslav Plesl), který tu vyšetřuje vraždu manželky místního doktora. A protože slaví výročí svatby, připravila pro něj manželka překvapení. Přijíždí do lázní za ním, aby dohlédla na jeho léčebné procedury.

Ve vyšetřování je major o poznání úspěšnější než jeho mladší kolega. Díky ztracenému čárovému kódu se mu podaří odhalit pachatele. Vedoucí supermarketu mu ochotně zjistí, nejen o jaké zboží šlo (o sadu krumpáče s lopatou), ale kdy bylo zakoupeno a na průmyslové kameře mu ukáže, kdo ho koupil. (Pozn.: to není samozřejmě tak jednoduché, z čárového kódu zboží se nedá vyčíst, kdy bylo koupeno, ale předpokládejme, že šlo o poslední nákup). Pachatel je zatčen a major se může věnovat své manželce. Tak hlavně pevné nervy. (-k-)

Hrají:
Miroslav Donutil (major Evžen Kacián)
Zlata Adamovská (Růžena Kaciánová)
Jiřina Bohdalová (Liběna Kvasinková)
Jaroslav Plesl (Jemelka)
Svatopluk Skopal (MUDr. Blažej Pohanka)
Vladislav Beneš
Radana Hermanová
Marie Málková
Lucie Březovská
Libuše Bittnerová (recepční)
Marko Igonda
Jaroslava Obermaierová
Vladislav Rotta
Marta Richterová
Roman Vorel

Mistr

Pan Prokop (Miroslav Donutil) se synem Borkem odjíždí z lázní. Při balení se mu nechtěně podaří zavřít Borka v kufru s číselným zámkem. A babička Irena (Veronika Freimanová) už na ně čeká v autě. Prokop musí Borka z kufru co nejdříve osvobodit, hlavně aby se o tom nedověděla Irena. V obchodě s kufry mu prodavačka pomoct nedokáže, sdělí mu jen, že kufr je vyrobený tak, aby byl nedobytný. Ani šikovný pan Karel a jeho vrtačka na otevření kufru nestačí. Pomoct může jedině mistr.

Do záchrany se zapojí i hasiči, kteří nešťastného Prokopa s uvězněným Borkem zavezou k panu Chocholoušovi, mistrovi na zámky, bývalému kasaři. Ten otevře kufr ani ne za půl minuty a Prokop s Borkem mohou konečně dobalit a donést zavazadla k autu, kde už na ně čeká netrpělivá Irena. Podaří se jim vysvětlit dlouhé zdržení i jízdu hasičským autem, o němž Ireně poreferovaly zvídavé babky. Zavazadla jsou naložena a všetečný Borek si nepozorovaně vlezl za ním do kufru auta. Že Irena při čekání auto zamkla a klíče nechala uvnitř, zjistí až po zabouchnutí kufru. Ještě že si Prokop vzal číslo na mistr Chocholouše, čeká ho další prácička. (-k-)

Hrají:
Miroslav Donutil (Prokop)
Veronika Freimanová (Irena)
Jiří Falc (Borek)
Oldřich Vlach (Eda)
Jiří Pecha (mistr Chocholouš)
Viola Zinková
Věra Bublíková
Vlastimil Zavřel (hasič)
Lucie Pernetová
Kateřina Holánová
Radim Fiala

Prst a prstýnek

František Chudoba (Miroslav Donutil) je v podstatě smolař. Nezmůže na nic většího než na vykrádání bytů, za což je vždy dopaden a odsouzen. právě se vrací z tříletého výkonu trestu a jede do lázní za svou láskou, prostitutkou Sylvou (Simona Postlerová). Ve vězení hodně přemýšlel a dospěl k tomu, že si chce Sylvu vzít. Jenže v hospodě pod vlivem alkoholu se to trochu zvrtne. Sylva se vytasí s podezřením, že Fandovi jde o její byt a on ani nemá snubní prstýnky, aby jí dokázal čistotu svého úmyslu. Po cestě z hospody, už notně opilý, se Fanda zastaví u výkladu starožitnictví. Opře se do něj tak mocně, že sklo výkladu se rozbije a Fanda má krásné zlaté prstýnky pár centimetrů před nosem. A protože příležitost dělá zloděje, Fanda neváhá a několik prstýnků a náramek skončí v jeho kapse.

O rozbité sklo se ale poranil, a tak musí vyhledat lékařskou pomoc. Až na ambulanci zjistí, že přišel o prst. Ten by se dal ještě přišít, ale musel by ho mít. Na místě už je pochopitelně policie a Sylva je příliš opilá na to, aby dokázala jeho prst získat. A navíc jeho rozmluvu se Sylvou přeruší vrátná. Fanda se tedy chtě nechtě vypraví na místo činu sám. Samozřejmě je zatčen, ale zachránil si tím prst. A Sylva je jeho činem tak dojata, že prstýnky koupila sama a ten rok, dva na něj počká. (-k-)

Hrají:
Miroslav Donutil (Franta Chudoba)
Simona Postlerová (Sylva Koníčková)
Jitka Smutná (recepční)
Stanislav Zindulka (doktor)
Filip Renč
Darina Bartůňková
Zdeněk Dušek
Jiří Čapka
Aktualizováno: 20.2.2011