3 plus 1 s Miroslavem Donutilem - Hypochondři

Tři komediální povídky s tematikou nemocí, nemocnic a hypochondrů.
Tři plus jedna s Miroslavem Donutilem - Infarkt, Léčba šokem, Duet / 3 + 1
2008 Česko délka: 75 min
Miroslav Donutil57Brief(MUDR. Miloš Odstrčil, Josef Kos, František Merunka)v povídce Infarkt je na vyšetření EKG nahoře bez
Jitka Schneiderová35Brief-(Magda Novotná)v povídce Infarkt se dvakrát objeví v sexy spodničce
Dana Batulková50(sestra L. Tichá)v povídce Infarkt
Oldřich Navrátil55(MUDr. Čech)v povídce Infarkt
Otmar Brancuzský52(pacient)v povídce Infarkt
Zdeněk Dušek65(kameník)
Jana Altmanová63(důchodkyně)
Simona Stašová53(Marie Kosová)v povídce Léčba šokem
Nela Boudová40(doktorka)v povídce Léčba šokem
Kateřina Březinová36(sestra)v povídce Léčba šokem
Milan Stehlík64(ředitel)v povídce Léčba šokem
Jan Čenský47(Březina)v povídce Duet
David Matásek45(člen skupiny Olda)v povídce Duet
Soňa Norisová34(Maria Kováčová)v povídce Duet
Petr Pelzer67(doktor)v povídce Duet
Martin Bohadlo(člen kapely)v povídce Duet
Michal Slaný31(člen kapely)v povídce Duet
Režie: Miroslav Sobota
Scénář: Jan Coufal
Kamera: Miloslav Ptáček, Michael Kaboš
Hudba: Vratislav Šrámek
Země: Česká republika
Rok výroby: 2008
Délka: 75 min

Infarkt

Slabostí doktora Miloše Odstrčila (Miroslav Donutil) jsou ženy. V ordinaci interního oddělení má k seznamování příležitostí víc než dost. Toho času udržuje poměr s paní Magdou Novotnou (Jitka Schneiderová), která k němu chodí do ordinace tak často a okatě, až si toho všimne i doktorova sestra Tichá (Dana Batulková) a rozhodne se jednat. Anonymně zavolá manželovi paní Novotné. První setkání s rozhořčeným manželem (Martin Zahálka) v autě ještě dopadne dobře, paní Novotná stačí z doktorova auta nepozorovaně utéct. Výlet na chatu už ale tak dobře nedopadne. Rozlícený manžel vtrhne dovnitř a začne doktorovi vyhrožovat. Ten, aby zachránil situaci, naoko zkolabuje a předstírá infarkt. On je totiž tak trochu hypochondr a krátce před tím se byl nechat vyšetřit u kolegy Čecha (Oldřich Navrátil). Zálet je sice prozrazen, ale pan Novotný je vystrašený z toho, že doktora zabil. S přivolanou záchrankou totiž přijel MUDr. Čech, který měl právě službu a zkonstatoval, že přijeli pozdě.

Doktoru Odstrčilovi ani tato zkušenost nestačila a opět si začal s další pacientkou, tentokrát alespoň svobodnou. Jenže na procházce je zahlédla paní Novotná a probudil se v ní osten žárlivosti. Předstírajíc sestru Tichou zavolá svému manželovi (že by manžel neměl uloženo číslo manželčina mobilu?), že doktor žije. Pan Novotný podle doktorových předpokladů totiž nezchladl a jal se doktora pronásledovat za účelem dát mu přes hubu. Jestli se mu to podařilo, už není podstatné. (-k-)

Hrají:
Miroslav Donutil (MUDR. Miloš Odstrčil)
Jitka Schneiderová (Magda Novotná)
Dana Batulková (sestra L. Tichá)
Oldřich Navrátil (MUDr. Čech)
Martin Zahálka (Petr Novotný)
Jana Altmanová (důchodkyně)
Otmar Brancuzský (pacient)
Marta Richterová ml. (pacientka)

Léčba šokem

Marie a Josef Kosovi (Simona Stašová a Miroslav Donutil) učí na gymnáziu. Marie si neustále vsugerovává, že je vážně nemocná. Nejprve bolení hlavy a nohou přisuzuje leukémie, poté se zhlédne v rakovině tlustého střeva. Její manžel nesnáší nemocniční prostředí a při spatření bílého pláště málem omdlévá, přesto jej Mare nutí chodit s ní na vyšetření, dokonce jej přiměje darovat krev a zapsat se do registru dárců kostní dřeně. Doktorka (Nela Boudová) zpočátku o dárce v jejich věku nestojí, Marie je však neodbytná, domnívá se totiž, že jedině tak může spolehlivě zjistit, zda nemá leukémii. A co se nestane, Josef se ukáže být jediným vhodným dárcem pro nemocného chlapce. Ač při odběru krve omdlévá, rozhodne se, že kostní dřeň daruje, vždyť on je jedinou nadějí. A ejhle při odběru ani jednou neomdlí a hned před nemocnicí si to rozhodne vyjasnit s Marií. Oznámí jí, že se s ní rozvádí, že už ty její nemoci dál snášet nebude. Marie se jako zázrakem uzdraví, nic ji nebolí, rakovina je ta tam. Ona léčba šokem bývá někdy nejúčinnější. (-k-)

Hrají:
Miroslav Donutil (Josef Kos)
Simona Stašová (Marie Kosová)
Nela Boudová (doktorka)
Veronika Kubajová (sestra)
Kateřina Březinová (sestra)
Lenka Horáková (sestra)
Milan Stehlík (ředitel)
Michal Hruška (student)

Duet

František Merunka (Miroslav Donutil) je frontman kapely Elton John revival, kterou založil. Hrají po večírcích a mají úspěch. Jenomže při jednom vystoupení František omdlí, momentální nevolnost, ale on je přesvědčen, že měl infarkt a mrtvici dohromady a odmítá dál vystupovat. Děsí jej náhlá tma způsobená špatnými pojistkami, bojí se, že jednou ten šok nepřežije a už si nechává dělat náhrobní kámen. Nepřesvědčí ho ani lékař, podle něhož je František zdravý jako řípa. Co nezmůže medicína, zmůže ješitnost. Kapela má domluvený firemní večírek a místo Františka by měl zpívat Březina (Jan Čenský), který jinak vystupuje v roli konferenciéra. A taky trochu láska ke zpěvačce Marii (Soňa Norisová, v titulcích je její postava chybně uvedena jako Marcela), s níž František zpívá duet a na niž žárlí kvůli Březinovi. Maria je ale zamilovaná do Františka. Všechno si to vysvětlí na vystoupení, při kterém opět vypadnou pojistky. František se sice lekne, ale celkem bez úhony nehodu přečká, zato Březina je preventivně odvezen do nemocnice po zásahu elektrickým proudem, když se pokoušel nahodit pojistky. František s Marií dozpívají duet unplugged při svíčkách. (-k-)

Hrají:
Miroslav Donutil (František Merunka)
Jan Čenský (Březina)
Soňa Norisová (Maria Kováčová)
David Matásek (člen kapely Olda)
Michal Slaný (člen kapely)
Martin Bohadlo (člen kapely)
Petr Pelzer (doktor)
Zdeněk Dušek (kameník)
Aktualizováno: 13.7.2008