Lenka Novotná v seriálu Šípková Růženka

Hraje prodavačku v prodejně květin, která povýší na její vedoucí
Lenka Novotná hraje v seriálu Šípková Růženka prodavačku Alenku Pátkovou. Pro nemocnou maminku svého přítele krade po pracovní době, když v prodejně nikdo není, kytice, aby jí udělal radost.

Náhl (Radoslav Brzobohatý) je Růženkou Šípkovou (Veronika Žilková) pověřen dohledem nad květinami v prodejně. Zpočátku měli se ženou prodejnu květin vedle, nakonec se ale s domluvili na jejím přenechání Růžence, která tak mola svoji prodejnu rozšířit. Náhl se po prodejně často poflakuje a v prodavačce Alence nachází zalíbení. Když pak, náhodou zjistí, že kytice krade právě Alenka, rozhodne se toho využít. Alenka jej přemlouvá, aby ji neprozradil, protože se bojí ostudy. Náhl ji do druhého dne nechá v napětí, a pak jí řekne, že by tu byla možnost. On že bude hrát na saxofon a ona pro něj odhalí levé ňadro. To se také v 8. díle stane - Alenka poskytne Náhlovi i divákům pohled na své levé ňadro. To je však jen trest za první krádež.

Alenka se rozhodne, že dál už Náhlovi podléhat nebude, ale v 9. díle je povýšena na ředitelku květinové sekce a raději souhlasí, aby nepřišla o výhodné místo. Na konci 9. dílu si Náhl smluví s Alenkou, teď už ředitelkou, schůzku po skončení pracovní doby. Alenka zavolá Náhlovi domů, což vzbudí podezření Náhlovy manželky. Náhl požaduje Ukázat pravé ňadro. Alenka mu vyhoví a pokračuje sundáním celé podprsenky, aby už to měla za sebou. A právě v tom nejlepším vtrhne do kanceláře Náhlova manželka a je oheň na střeše.
Aktualizováno: 3.5.2004