Iveta Bartošová

Především populární zpěvačka
* 8.4.1966 - † 29.4.2014 (48) Česko
Poslední výkřik201246(ředitelka Perlová)
Svatba upírů199327(Olivie)
Plaváček198620(princezna)
Iveta Bartošová se narodila 8. dubna 1966 v Čeladné jako mladší dvojče sestry Ivany, kromě níž má o dva roky staršího bratra Lumíra. Vystudovala gymnázium ve Frenštátě pod Radhoštěm a už tam začala zpívat s poloprofesionální kapelou a studovat zpěv na lidové konzervatoři v Ostravě.

Úspěšně se zúčastnila festivalu Mladá píseň 1983 v Jihlavě. I díky jejímu čistému hlasu začala její kariéra strmě stoupat. Vytvořila velmi populární duo s Petrem Sepéšim a jejich Knoflíky lásky se v roce 1984 staly hitem. Slibně se rozvíjející kariéru přerušila tragická smrt Petra Sepéšiho (snažil se projet železniční přejezd s uzavřenými závorami a smetl ho vlak).

Poté, co se Iveta vyrovnala s těžkou ranou osudu, se začala věnovat sólové dráze a i na ní byla úspěšná. Zpívala se skupinou Balet Zdeňka Rytíře, kterou zanedlouho vyměnila za Kroky Františka Janečka. (pozn.: s Kroky začínala spousta zpěváků a zpěvaček, mj. i Jana Kratochvílová a samozřejmě Michal David, který do Kroků nastoupil jako hráč na klávesové nástroje)

Později přijala nabídku vystupovat s orchestrem Ladislava Štaidla. Tím pro ni začala nejen další etapa profesní, ale i životní. S Ladislavem Štaidlem spolu žili a narodil se jim syn Artur. Pro Ivetu to bylo šťastné období, dařilo se jí na pódiu i v osobním životě. Těžko říct, co bylo příčinou zkázy tohoto štěstí, ale došlo to až tak daleko, že se spolu přetahovali o syna a dokonce se spekulovalo o únosu.

Podobně jako mnoho jiných zpěvaček si i Iveta Bartošová zahrála v několika filmech. Nejznámějším je zřejmě Svatba upírů, v němž se objevila po boku nejmladšího Rudolfa Hrušínského. Poprvé se však objevila o sedm let dříve v roce 1986 v hudební pohádce Plaváček. V devadesátých letech, kdy přišel boom muzikálů, se Iveta začala objevovat i tam. Nepodařilo se jí ale dosáhnout takové popularity jako některým jiným zpěvákům.

Rok 2007 byl pro Ivetu jedním z nejhorších. Psalo se o ní ve spojitosti s depresemi, alkoholem a psychickými problémy. Ivetě se ale podařilo poprat s nepřízní osudu a začala znovu zpívat.

5. září 2008 se vdala za herce a producenta Jiřího Pomeje. Svatbu měli na zámku Hluboká. Svatební hostiny v podzámčí se zúčastnilo na 900 hostů. Iveta po svatbě přijala manželovo příjmení, pro umělecké účely však nadále používala jméno Bartošová. Jenže ani toto manželství nevydrželo a 18. října 2010 bylo rozvedeno. Rozvodu předcházelo několik vzájemných osočení prostřednictvím medií, rozvod samotný proběhl v klidu.

V úterý 29. dubna 2014 spáchala sebevraždu skokem pod vlak. (-k-)
Aktualizováno: 5.7.2008