Heidi Janků

Populární zpěvačka, velmi oblíbená v 80. letech
* 23.11.1962 (61) Česko
Skandál (videoklip)1992Brief29Heidi v klipu umývá auto v kožené zástěře, pod níž má jen bílé tanga

Heid Janků, dívčím jménem Heidi Hantlová, má o jedenáct let staršího bratra, kterého měla její matka z předchozího manželství. Vztah k hudbě u ní vzbudila její maminka, která učila hru na violoncello a pozoun. Malé Heidi hrávala na klavír různé šlágry a Heidi zpívala. V deseti letech jí maminka zemřela a její otec se utápěl v alkoholu, takže její dětství nebylo příliš radostné. O Heidi se starala teta Ludmila Figurová (matčina sestra), i když bydlela v bytě se svým otcem, který se často vracel domů opilý.

Zpívat s první kapelou začala už během studia na gymnáziu. Nepohodla se s otcem a v osmnácti odešla z domu ke svému příteli, o rok později si ho vzala a přijala jeho příjmení Janků. V roce 2005 otec zemřel.

Zpívala se skupinami Majestic, Proto Pavla Nováka. Pak si jí všiml ostravský kapelník Ivo Pavlík, manžel Věry Špinarové, a založil pro ni kapelu Supernova. Heidi se do Ivo Pavlíka zamilovala S prvním manželem se po vzájemné dohodě rozvedli. Po osmiletém vztahu si Heidi ve svých třiceti letech vzala tehdy šedesátiltého Ivo Pavlíka. Svatba se konala 14. března 1992 v Loveckém zámečku v Šilheřovicích. Z Ivošových předchozích manželství mají dvě děti a tři vnoučata (spolu žádné dítě nemají). Heidi žádné své vlastní dítě nemá. Manželství jim vydrželo až do smrti, Ivo Pavlík zemřel 12.8.2017.

Na vrcholu popularity byla Heidi Janků v 80. letech 20. století, pak ji vytlačily nové tváře. Heidi však stále zpívá, vystupuje v pořadech pro děti, v muzikálech. Na filmovém plátně se dosud neobjevila, ale co není, může být. Jako druhá (před ní Bára Basiková) českých celebrit nafotila v roce 1991 akty pro časopis LuckyBoy. Jednak k vůli penězům, které s manželem prodělali při podnikání v Monaku (nedostali zaplaceno za hudbu k seriálu), jednak jí to pomohlo znovu nastartovat popularitu.

Podle pořadu České televize 13. komnata Heidi Janků (2008) (-k-)

Aktualizováno: 18.6.2008