Eva Pilarová

Legendární populární swingová a džezová zpěvačka.
* 9.8.1939 - † 14.3.2020 (80) Česko
Rodným jménem Eva Bojanovská. Narodila se v roce 1939 v Brně jako jedináček. Od dětství ráda zpívala, chodila na hodiny klavíru a do sborového zpěvu. Mamince se dceřin zájem o zpěv moc nezamlouval, ale tatínek byl hrdý na to, že se jeho dcera dostala na JAMU a podporoval ji. Tam nastoupila po maturitě na vyšší hospodářské škole v roce 1958. Na jaře v roce 1960 studia přerušila nastoupila do Semaforu. Tam ji přivedl její budoucí muž, kontrabasista Milan Pilar. Později se s ním rozvedla, on v roce 1962 emigroval, a dvakrát se znovu vdala, jméno si ale nechala po něm. Kvůli emigraci svého muže pak Eva nemohla jezdit do zahraničí. To se změnilo až po revoluci v 1989. roce.

Od 70. let se začala kromě zpěvu objevovat i v televizních estrádách a ve filmech. Na Kubě se v té době setkala se svým dvorním módním návrhářem Osmanem Laffitou. V mládí se starala spíš o svůj zpěv než o to, co má na sobě, až později začala klást důraz i na vzhled a oblečení.

V 90. letech velmi vážně onemocněla. Rok nato onemocněl i její manžel, Jan Kolomazník. Oba však dokázali zákeřnou nemoc porazit.

Po roce 2000 pomalu propadla kouzlu fotografování, zpočátku jen pro sebe, později začala i vystavovat.

Podle pořadu České televize Po stopách hvězd (2008). (-k-)
Aktualizováno: 30.10.2008