Chuck Norris

Hvězda akčních filmů, mistr bojových umění
* 10.3.1940 (83) USA
Postradatelní 2201272(Booker)
Vybíjená200464(Chuck Norris)jeden z rozhodčích finálového zápasu
Zálesák199656(John McKenna)
Delta Force198646(major Scott McCoy)
Nezvěstní v boji198444(plukovník James Braddock)
Osamělý vlk McQuade198343(J.J. McQuade)
Chuck Norris Chuck Norris se narodil 10. března 1940 v Oklahomě jako Carlos Ray. Jeho otec řídil náklaďák, prarodiče byli američtí indiáni z kmene Cherokee, po matce pak má irské předky. Bratr Wieland dnes už nežije, mladší bratr Aaron produkuje většinu jeho filmů. Po rozvodu se o nedospělé děti starala matka. Tehdy byl Chuck neduživé, plaché a ve škole průměrné dítě.

Po střední škole odešel do Jižní Korei jako voják a letec první třídy. A tady se naučil bojové umění tangsudo. Začal v tomto umění soutěžit, stal se prvním evropským profesionálním šampionem v karate ve střední váze. Mistrem svět v karate se stal šestkrát. Otevřel desítky škol karate, v roce 1990 vytvořil vzdělávací Federaci bojových umění. K jeho žákům patřila i řada amerických celebrit, mezi nimi slavný Steve McQueen. A byl to právě Steve McQueen, kdo dal Chuckovi radu, ať se zaměří na roli kladného silného chlapa a přestane ve filmech tolik žvanit.

Bojové umění zužitkoval i v množství akčních filmů, v nichž vystupuje jako nepřemožitelný hrdina a i díky tomu koluje spousta vtipů o jeho neskutečných schopnostech. Jeden na ukázku: "Když Chuck Norris skočí do vody, není mokrý, ale voda je Chuck Norris."

V roce 1958 si vzal Dianne Holechekovou (je dost možné, že měla české předky), s níž má dva syny, Mikea a Erika. V té době se mu narodila i nemanželská dcera Dina. V roce 1988 si val Genu O´Kelleyovou, o dvacet osm let mladší bývalou modelku, s níž má dvojčata, syna Dakotu a dceru Danielee. Mají ranč v texaském Houstonu, rezidence v Dallasu a Los Angeles a jsou zapřisáhlí republikáni. V roce 2010 dostal od guvernéra Texasu čestný titul Texas Ranger za roli v seriálu Walker, Texas Ranger, v němž jako čestný a neohrožený policista vystupoval osm let. (-k-)
Aktualizováno: 20.3.2011