Chuck Norris

* 10.3.1940 (81) USA


Postradatelní 2 2012 (72) (Booker)
Vybíjená 2004 (64) (Chuck Norris) jeden z rozhodčích finálového zápasu
Zálesák 1996 (56) (John McKenna)
Delta Force 1986 (46) (major Scott McCoy)
Osamělý vlk McQuade 1983 (43) (J.J. McQuade)

Chuck Norris Chuck Norris se narodil 10. března 1940 v Oklahomě jako Carlos Ray. Jeho otec řídil náklaďák, prarodiče byli američtí indiáni z kmene Cherokee, po matce pak má irské předky. Bratr Wieland dnes už nežije, mladší bratr Aaron produkuje většinu jeho filmů. Po rozvodu se o nedospělé děti starala matka. Tehdy byl Chuck neduživé, plaché a ve škole průměrné dítě.

Po střední škole odešel do Jižní Korei jako voják a letec první třídy. A tady se naučil bojové umění tangsudo. Začal v tomto umění soutěžit, stal se prvním evropským profesionálním šampionem v karate ve střední váze. Mistrem svět v karate se stal šestkrát. Otevřel desítky škol karate, v roce 1990 vytvořil vzdělávací Federaci bojových umění. K jeho žákům patřila i řada amerických celebrit, mezi nimi slavný Steve McQueen. A byl to právě Steve McQueen, kdo dal Chuckovi radu, ať se zaměří na roli kladného silného chlapa a přestane ve filmech tolik žvanit.

Bojové umění zužitkoval i v množství akčních filmů, v nichž vystupuje jako nepřemožitelný hrdina a i díky tomu koluje spousta vtipů o jeho neskutečných schopnostech. Jeden na ukázku: "Když Chuck Norris skočí do vody, není mokrý, ale voda je Chuck Norris."

V roce 1958 si vzal Dianne Holechekovou (je dost možné, že měla české předky), s níž má dva syny, Mikea a Erika. V té době se mu narodila i nemanželská dcera Dina. V roce 1988 si val Genu O´Kelleyovou, o dvacet osm let mladší bývalou modelku, s níž má dvojčata, syna Dakotu a dceru Danielee. Mají ranč v texaském Houstonu, rezidence v Dallasu a Los Angeles a jsou zapřisáhlí republikáni. V roce 2010 dostal od guvernéra Texasu čestný titul Texas Ranger za roli v seriálu Walker, Texas Ranger, v němž jako čestný a neohrožený policista vystupoval osm let. (-k-)

Aktualizováno: 20.3.2011