Zelené peklo

Cvičná operace, z níž se ze šesti můžů vrátili jsen dva, jeden z nich navíc těžce zraněný, je počátkem vyšetřování skutečnosti plného převratů.
Basic / Formation extrême
2003 USA – Německo – Kanada délka: 98 min
John Travolta49(Hardy)
Connie Nielsen37(kapitán Julie Osbourneová)
Samuel L. Jackson54(seržant West)
Harry Connick35(Vilmer)
Zelené peklo Skupina Rangers pod vedením seržanta Westa (Samuel L. Jackson) se v hustém dešti vydává splnit úkol ve výcvikovém prostoru. Zpět se ale vrací jen dva, jeden z nich těžce zraněný. Piloti vrtulníku, kteří měli všechny po skončení úkolu znovu vyzvednout, slyšeli střelbu a byli svědky toho, jak po sobě vojáci střílí.

Jediný přeživší účastník, voják Dunbar, odmítá s vyšetřovatelkou kapitánkou Julií Osbourneovou (Connie Nielsen) komunikovat a chce mluvit jedině s Rangerem, který není odsud. A tak se k případu dostává bývalý vyšetřovatel DEA agent Hardy (John Travolta), který byl vyhozen z armády pro podezření z braní úplatků.

Hardymu se podaří přivést Dunbara k řeči, přesto si však spoustu věcí nechá pro sebe, a to i přesto že mu hrozí trest smrti za několikanásobnou vraždu. Vypovídá i zraněný voják Kendall, jenže v jejich výpovědích něco nesedí. A nesedí toho mnohem víc, objevují se nové a překvapující skutečnosti vedoucí až ke skupině překupníků drog pašující kolumbijský kokain přes vojenské výcvikové prostory. Všechno bude v pořádku, hlavně musí "říct svůj příběh správně". (-k-)

Režie: John McTiernan
Produkce: Moritz Borman, Anson Downes, Linda Favila, Bradley J. Fischer, Andrew D. Given, Basil Iwanyk, Jonathan D. Krane, Mike Medavoy, Arnold Messer, Lee Nelson, Louis Phillips, Nigel Sinclair, Dror Soref, Michael Tadross, James Vanderbilt
Scénář: James Vanderbilt
Kamera: Steve Mason
Hudba: Klaus Badelt, Ramin Djawadi

Hrají:
John Travolta (Hardy)
Connie Nielsen (Osborne)
Samuel L. Jackson (West)
Timothy Daly (Styles)
Giovanni Ribisi (Kendall)
Brian Van Holt (Dunbar)
Taye Diggs (Pike)
Dash Mihok (Mueller)
Cristián de la Fuente (Castro)
Roselyn Sanchez (Nunez)
Harry Connick Jr. (Vilmer)
Georgia Hausserman (Pilot)
Margaret Travolta (zdravotní sestra)
Dena Johnston (zdravotní sestra)
Nick Loren (pilot helikoptéry)
Cliff Fleming (pilot helikoptéry)
Steven Maye
Jonathan Rau (G.I. on the Tarmac)
Tait Ruppert (řidič Jeepu)
Timothy S. Wester (lékař)
Chris Byrne (vojenský policista)
Aktualizováno: 24.8.2018