Žár těla

Posledním objevem právníka Williama Hurta je půvabná, ale vdaná žena. Její manžel se pro oba milence brzy stává nadbytečným, a proto se rozhodnou ho zbavit.
V žáru vášně / Body Heat
1981 USA délka: 113 min
Kathleen Turner27Lots(Matty Walker)jenom jednou opravdu hezky ukáže ňadra, i když milostných scén má víc
Mickey Rourke24.(Teddy Lewis)
William Hurt31(Ned Racine)
Žár těla Ned Racine je právníkem v malém městečku na Floridě. Kromě toho je nenapravitelným sukničkářem, jehož největší zálibou je seznamovat se s pohlednými ženami. Jednou se tak seznámí s vdanou Matty Walkerovou a prožijí spolu vášnivý románek. V cestě jim však stojí Mattyin bohatý a žárlivý manžel Edmund. Rozhodnou se, že jediné řešení je ho zavraždit.

Svůj plán pečlivě připravují, v osudnou noc se ale Edmund, který v domě zaslechl podezřelé zvuky, nečekaně ozbrojí pistolí, s čímž milenci v plánu nepočítali. Ned ale za přispění Matty v potyčce Edmunda zabije a odveze do předem vybrané budovy, kterou zapálí.

Jenže to ještě netuší, že obětí je i on. Matty si ho nevybrala náhodou, i když to vypadalo, že sbalil on ji. Matty totiž touží po penězích a ty díky změně manželovy závěti, která se jeho smrtí v jiném US státe stala neplatnou, získala. Tím sice vrhla podezření na Neda, protože ten už jednu podobně neplatnou závěť, tehdy ještě zřejmě nevědomky, jednomu klientovi udělal.

A co čert nechtěl, ztratily se Edmundovy brýle, na kterých by mohly být nějaké otisky. Podle Matty je ukradla služebná a chtěla za ně peníze. Pod záminkou, že služebná ty brýle dala do šuplíka v kůlně u Matty na zahradě se snažila vlákat neda do stejné smrtelné pasti, jakou uchystal Ned pro Edmunda. Pořídila si bombu od stejného člověka, Nedova bývalého klienty, kterého Ned dostal kdysi na svobodu. Ten to ale Nedovi prozradí i s tím, že Matty chtěla vědět, jak zápalnou bombu připevnit na dveře s malým zpožděním.

Ned proto nenajde odvahu otevřít dveře kůlny, poté co se vrátí i Matty, ji nepřímo obviní, ta však jde ke kůlně, od níž se ozve výbuch. V kůlně je pak nalezeno ohořeleé tělo, které je identifikováno jako Matty. Ani to však není všem intrikám konec. Matty už dávno začala používat jméno své kamarádky, aby před svým tehdy budoucím manželem zakryla své minulé delikty. Výbuchem v kůlně se chtěla zbavit Neda i teď už nepohodlné kamarádky najednou. Ned přežil, i když skončil ve vězení. Matty ale odjela na vysněnou pláž užívat si své peníze. (-k-)

Režie: Lawrence Kasdan
Produkce: Fred T. Gallo, Robert Grand, George Lucas
Scénář: Lawrence Kasdan
Kamera: Richard H. Kline
Hudba: John Barry
Rok výroby: 1981
Země: USA
Orig. jazyk: Anglický

Hrají:
William Hurt (Ned Racine)
Kathleen Turnerová (Matty Walkerová)
Richard Crenna (Edmund Walker)
Ted Danson (Peter Lowenstein)
J.A. Preston (Oscar Grace)
Mickey Rourke (Teddy Lewis)
Kim Zimmerová (Mary Annová)
Jane Hallarenová (Stella)
Lanna Saundersová (Roz Kraftová)
Carola McGuinnessová (Heather Kraftová)
Michael Ryan (Miles Hardin)
Larry Marko (Soudce Costanza)
Deborah Lucchesiová (Beverly)
Lynn Hallowellová (Angela)
Thom Sharp (Michael Glenn)
Ruth Thomová (Paní Singerová)
Diane Lewisová (Glenda)
Robert Traynor (Prison Trustee)
Meg Kasdanová (Ošetřovatelka)
Ruth P. Strahanová (Betty)
Aktualizováno: 29.12.2005