Začátky filmových hvězd

Soubor krátkých filmů Tomáše Vorla, v nichž se poprvé objevily slavné hvězdy, které tehdy ještě nikdo neznal a ani oni sami netušili, že jednou budou patřit ke špičce české herecké scény.
Zákon samurajů / Kašpárek / To můj Láďa / Rychlé šípy / Dáreček / Je dobrá, slaďoučká / Chemikál / Ing.
1981-1986 Česko
Eva Holubová22Briefv povídce To můj Láďa ji Láďa zvedá nad hlavu ve dvoudílných plavkách
Eva Horká13v povídce Ing.
Jiří Kodet43šéf v povídce Ing.
Jaroslav Vozáb61v povídce Ing.
Soubor krátkých filmů Tomáše Vorla, z větší části vytvořené během jeho studia na fakultě. A samozřejmě s nezbytnou podporou kolegů z divadla Sklep. Jsou zajímavé tím, že v nich vystupují tehdy ještě neznámé dnešní herecké osobnosti jako je Tomáš Hanák, Milan Šteindler, David Vávra, Eva Holubová, Jitka Asterová nebo Martin Dejdar.

Zákon samurajů

David Vávra a Tomáš Vorel v "japonské" skeči s českými titulky o věčném zákonu samurajů Harikiri.

Rok: 1978
Hrají: David, Vávra, Tomáš Vorel

Kašpárek

Němý filmeček s Jitkou Asterovou, která si z chudáka Milana Šteindlera udělá kašpárka na ukrácení dlouhé chvíle.

Rok: 1980
Hrají: Jitka Asterová, Milan Šteindler, Tomáš Vorel, David Vávra

To můj Láďa

Monolog Evy Holubové coby čerstvě rozvedené, krátce vdané ženy s dítětem. Jó, copak Láďa, ten by mi pomoh, ale když on musí pořád posilovat, to jsou přebory, mistráky...

Rok: 1982
Hrají: Eva Holubová, Miloslav Sahula, Radomír Uhlíř

Rychlé šípy

Poměrně věrně zfilmovaný první list komiksu o tom, jak se dali Rychlé šípy dohromady.

Rok:1979

Dáreček

Vánoční příběh novomanžeů Milana Šteindlera a vidy Sklaské s vtipnou pointou.

Rok: 1983
Hrají: MIlan Šteindler, Vida Skalská, Zdeněk David

Je dobrá, slaďoučká

Klasická sklepácká scénka z hospody, kam v se v lijáku uchýlí otec Jan Schmid se synem. V roli neochotnéo hospodského exceluje Milan Šteindler.

Rok: 1983
Hrají: Jan Schmidt, Jakub Schmidt, Milan Šteindler, Radek Uhlíř

Chemikál

Fantastická sklepácká skeč o snaze šíleného chemika Milana Šteindlera vyrobit zlato sloučením rtuti s nějakým jiným prvkem. Reakce v kádince můžeme sledovat ve zlidštěné podobě. Půvabná rtuť (Jana Hanáková) by ráda navázala trvalou vazbu a nabízí své valenční elektrony. Jenže neon David Vávra je inertní a povznesený, chlór Tomáš Hanák chce elektrony pro revoluční účely a karbon Valstimil Zavřel si víc hledí své těžké vody. Výsledkem závěrečné bouřlivé reakce je prvek Tolerancium, za nějž akademik Toler získává Nobelovu cenu in memorium, jelikož při výbuchu, k němuž reakcí došlo, zahynul.

Rok: 1986
Hrají: Milan Šteindler, Jana Hanáková, David Vávra, Tomáš Hanák, Vlastimil Zavřel, Lumír Tuček, Miroslav Maruška, Jan Hrdlička

Ing.

Mladý inženýr Tomáš Hanák dostává od šéfa samostaný úkol. Má vyřešit rozdělanou svářecí linku. Jenže ve svém řešením navrhne použít součásku od IBM, což kvůli devizovým a politickým tlakům nemůže projít. Mladý inženýr je skleslý, ale ostatní spolupracovníci jej povzbují. Má to cenu.

Rok: 1985
Hrají: Tomáš Hanák, Eva Horká, Jiří Kodet, Lenka Vychodilová, Miroslav Maruška, Radek Dočekal, Věra Víchová, Jaroslav Vozáb
Aktualizováno: 1.7.2007