Kocouři

Jejím snem je stát se trenérkou školního fotbalového týmu. A když se jí to podaří, musí nejprve zkrotit frajírky, kteří nehodlají trenérku respektovat.
Wildcats / Trenérka
1986 USA délka: 106 min
Goldie Hawn40Lots-(Molly McGrath)na chvíli je zabraná nahá ve vaně
Wesley Snipes23.(Trumaine)
Woody Harrelson24(Krushinski)
Kocouři Molly (Goldie Hawn) už odmala žila americkým fotbalem. Její otec byl úspěšným trenérem a naučil Molly nejen fotbal hrát a milovat, ale taky ho učit. A Molly sní o tom že se stane trenérkou středoškolského fotbalového týmu. Právě se jí naskýtá šance, když na škole, kde trénuje dívky, byl odvezen do nemocnice asistent trenéra. Jenže hlavní kouč Dan je typický šovinistický chlap, takže Molly naoko funkci asistenta přislíbí, jenže přiměje ředitele, aby mu jako asistenta nechal kuchaře, který o fotbale neví vůbec nic. A Molly zařídil místo trenérky na střední škole v chudinské čtvrti.

Molly se nabízené šance přece jen chopí, i když Dan je přesvědčen, že tam dlouho nevydrží a s kdekým se o to sází. Tým kocourů (Wildcats) je totiž hodně svérázný. Minulou sezónu vyhráli jediný zápas, a to jen proto, že se soupeři porouchal autobus. Molly se podaří přenést přes přivítání od týmu oděného jen do přileb a dresů, bez spodní části oděvu. Získat si autoritu ale musí až sázkou o to, kdo vydrží nejdéle běhat kolem hřiště. Kocouři postupně odpadávají až zůstane jen Molly. Díky začne tým konečně trénovat podle Mollyiných metod, a i když první zápas prohrají, je na jejich hře vidět pokrok.

Další zápas už je pro Kocoury vítězný a podaří se jim probojovat až do městské ligy, kde narazí na tým školy, z níž Molly odešla. Úspěšnou akriéru Molly v roli trenérky se snaží nabourávat její bývalý manžel, který zajde až tak daleko, že požádá soud o svěření jejich dvou dcer do jeho péče, Molly na to podle něj kvůli kariéře nestačí. Je to ale tak trochu romantický film, takže Kocouři zvítězí, Molly se usmíří s manželem a proradný trenér Dan skončí v blátě. (-k-)

Režie: Michael Ritchie
Produkce: Goldie Hawn, Anthea Sylbert, Gordon A. Webb
Scénář: Ezra Sacks
Kamera: Donald E. Thorin
Hudba: James Newton Howard
Země: USA
Rok výroby: 1986

Hrají:
Goldie Hawn (Molly McGrath)
Swoosie Kurtz (Verna McGrath)
Robyn Lively (Alice Needham)
Brandy Gold (Marian Needham)
James Keach (Frank Needham)
Jan Hooks (Stephanie Needham)
Bruce McGill (Dan Darwell)
Nipsey Russell (Ben Edwards)
Mykelti Williamson (Levander 'Bird' Williams)
Tab Thacker (Phillip Finch)
Wesley Snipes (Trumaine)
Jsu Garcia (Cerulo)
Woody Harrelson (Krushinski)
Aktualizováno: 26.1.2016