Velmi nebezpečné známosti

Hra na svádění má jediné pravidlo. nikdy se nesmíš zamilovat ! Sex, vášeň, zrada a ďábelská sázka o panenskou nevinnost.
Cruel Intensions / Cruel Inventions
1999, USA
Sarah Michelle Gellar(22)Brief-(Kathryn Merteuil)několikrát je hodně sexy, ale nepřehání to
Reese Witherspoon(23)Brief(Annette Hargrove)v milostné scéně je sice nahá, ale poměrně dobře zakrytá svým milencem
Selma Blair(27)Brief-(Cecile Caldwell)nechá si rozepnout mikinu, pod níž má podprsenku
Ryan Phillippe(24)Lots(Sebastian Valmont)záměrně stojí u bazénu nahý, aby přivedl do rozpaků Annete, zabrán samozřejmě zezadu
Tara Reid(23)(Marci Greenbaum)
Louise Fletcher(64)(Helen Rosemond)
Sebastian Valmont (Ryan Phillipe) je přitažlivý mladík, kterému žádná dívka neodolá a on toho sebevědomě využívá a všechny své úspěchy si zaznamenává do deníku. Jen jedinou dívku nemůže mít, nevlastní sestru Kathryn (Sarah Michelle Gellar). Ta si se svým bratrem v ničem nezadá, stejně jako on je poživačná a vypočítavá. Jenže na to musí skrývat, jinak by nemohla být prezidentkou studentské rady.

Sebastian uzavře s Kathryn sázku o to, že dostane dceru nového ředitele školy Annette (Reese Witherspoon), která je dávána za vzor cudnosti. Sebastian nakonec sázku vyhraje, ale do Annette se zamiluje. Protože by tím ale utrpěla jeho pověst svůdníka, řekne Annete, že ji nemiluje a poví jí, že šlo o sázku.

Kathryn se mu směje, protože vidí, že Sebastianova láska k Annette je silnější. Sebastian se rozjede za Annete s dopisem a svým deníkem. Annete se nechá zapírat, a tak Sebastian čeká celou noc před jejím domem. Když odchází, potká se s Ronaldem (Sean Patrick), kterému svedl Cecile (na popud Kathryn). Dojde ke rvačce, k níž přispěchá i Annette, která zahlédla odcházejícího Sebastiana. Annette padá na silnici před jedoucí auto. Sebastian ji na poslední chvíli zachrání, sám ale při tom přijde o život.

Školní rok začíná smutně, Sebastianovým pohřbem. Smuteční projev má i jeho nevlastní sestra,během něj však začnou lidé z kostelních lavic odcházet. Kathryn za nimi vyběhne ven a tam vidí, že si čtou Sebastianův rozmnožený deník, který ji líčí jako sobeckou mrchu a navíc prozrazuje to, že bere drogy. Sladká Annette odjíždí z města v Sebastianově Jaguáru a s chladným úsměvem si nasazuje jeho černé brýle. Pomsta je dokonána. (-k-)

Režie: Roger Kumble
Scénář: Roger Kumble
Námět: Choderlos de Laclos
Hudba: Edward Shearmur
Země: USA
Rok výroby: 1999

Hrají:
Ryan Phillippe (Sebastian Valmont)
Sarah Michelle Gellar (Kathryn Merteuil)
Reese Witherspoon (Annette Hargrove)
Selma Blair (Cecile Caldwell)
Louise Fletcher (Helen Rosemond)
Joshua Jackson (Blaine Tuttle)
Eric Mabius (Greg McConnell)
Sean Patrick Thomas (Ronald Clikfford)
Swoosie Kurtz (Dr. Greenbaum)
Christine Baranski (Bunny Caldwell)
Alaina Reed Hall (zdravotní sestra)
Deborah Offner Mrs. Michalax)
Tara Reid (Marci Greenbaum)
Herta Ware (Mrs. Sugarman)
Hiep Thi Le (mai-Lee)
Charlie O´Connel (Court Reynolds)
Fred Norris (Meter Maid)
Ginger Williams (Clorissa)
Drew Snyder (Ředitel Hargrove)
Aktualizováno: 1.1.2007