Ukradli torzo Jupitera

Komedie o tom, že romantická svatební cesta profesora řečtiny a policejní komisařky nemůže být bez setkání se zločinem ani mezi antickými památkami.
On a volé la cuisse de Jupiter / Jupiter´s Thigh
1980 Francie délka: 100 min
Annie Girardot48Brief-(Lise Tanquerelle)na pláži má černé jednodílné plavky
Philippe Noiret49Brief-(Antoine Lemercier)
Catherine Alric26Lots-(Agnès Pochet)koupe se a sedí na pláži jen v kalhotkách, stejně tak vyběhne za svým manželem, je ale zabíraná poměrně z dálky
Francis Perrin33(Charles-Hubert Pochet)
Ukradli torzo Jupitera

V pokračování filmu Něžné kuře nazvaném Ukradli torzo Jupitera se hned na začátku vezmou policejní inspektorka a profesor řečtiny, kteří odjíždějí na svatební cestu do Řecka, ostatně kam jinam. Zdá se, že je čekají jen antické památky, slunce, moře a dobré víno, ale opak je pravdou.

Mohla to být krásná, poetická dovolená, kdyby nenarazili na francouzského archeologa Charlese-Huberta Pocheta, smolaře, který si umínil, že i přes neúspěch celé výpravy musí najít něco zajímavého a zůstane v Řecku tak dlouho, dokud něco neobjeví, i se svou ženou Agnes. A kupodivu úspěch se dostavil v podobě objevu torza sochy, ženských hýždí. I to by ještě bylo v pořádku, kdyby jeho jinak milující ženuška tolik nebažila po penězích. Umožnila totiž místnímu mladíkovi Aristotelovi torzo ukrást. Ten s ním kvůli ocenění vyrazil ke znalci, prof. Blanknbergovi, čímž si podepsal svůj osud.

Aristoteles je zavražděn a podezřelými se stávají profesor a nešťastný archeolog, kteří se shodou okolností octli na u mrtvoly v okamžiku, kdy se tam objevila policie. Za pomoci Anez, která svého muže miluje, i když se spolu často hádají, se jim však podaří uniknout a spolu s komisařkou se vydávají na cestu za odhalením zločinu. V novinách jsou všichni čtyři označeni za nebezpečnou band a kolotoč bláznivých příhod se může roztočit naplno, aby dospěl ke šťastnému konci.


Režie: Philippe de Broca
Produkce: Robert Amon, Georges Dancigers, Alexandre Mnouchkine
Scénář: Michel Audiard, Philippe de Broca
Kamera: Jean-Paul Schwartz
Hudba: George Hatzinassios

Hrají:
Annie Girardot (Lise Tanquerelle)
Philippe Noiret (Antoine Lemercier)
Francis Perrin (Charles-Hubert Pochet)
Catherine Alric (Agnes Pochet)
Marc Dudicourt (Spiratos)
Paulette Dubost (La mere de Lise)
Roger Carel (Sacharias, le conservateur)
Anna Gaylor (La femme du touriste français)
Gabriel Cattand (starosta)
Philippe Brizard (Le touriste français)
Nikos Tsachiridis
Nikos Dafnis
Vassilis Kolovos (policejní inspektor)

Aktualizováno: 18.5.2018