Trapasy (Harašení, Nejlepší přítel, Hotel Pohoda)

Tři příběhy ze života podle námětů diváků, tentokrát ze školy, o psech a jeden hvězdný trapas.
2008 Česko délka: 60 min
Vojtěch Kotek20(mladý učitel)v povídce Harašení
Aneta Krejčíková17Brief-(Nikola Hrášková)v povídce Harašení si schválně před mladým učitelem svlékne tričko a zůstane jen v podprsence, většinou je ale zabírána zezadu
Martin Písařík28v povídce Harašení
Roman Vojtek36(chemikář)v povídce Harašení
Pavlína Mourková43(paní Hrášková)v povídce Harašení
Jakub Grafnetr16v povídce Harašení
Jiří Mádl21v povídce Nejlepší přítel
Václav Knop58(ředitel)v povídce Nejlepší přítel
Malvína Pachlová17v povídce Nejlepší přítel
Režie: Miloš Zábranský
Kamera: Martin Schinabek
Země: Česká republika
Rok výroby: 2008

Hosté pořadu:
Aneta Krejčíková
Roman Vojtek
Václav Tomšovský
Vladimír Nerušil a kapela Walda Gang

Harašení

Na gymnázium nastupuje mladý učitel (Vojtěch Kotek). Sám na tomto gymnáziu studoval a většinu pedagogického sboru zná z pozice studenta. Problémem ovšem nejsou kolegové učitelé, ale studentka Nikola Hrášková (Aneta Krejčíková). Po objevení nového profesora přesměruje svůj zájem z mladého chemikáře na ještě mladšího češtináře a zcela nepokrytě jej svádí. Mladý kantor neví, jak se s nastalou situací vypořádat. Nepomůže ani rozhovor s Nikolinou matkou (Pavlína Mourková), která je stejná jako dcera a i ona s mladým profesorem laškuje. Ten už ze zoufalství chce změnit místo, ale zjišťuje, že na základní škole, kde by eventuálně mohl nastoupit, má paní Hrášková mladší dceru, a i ta už po něm pokukuje.

Mnohem víc mu ale zavaří mladší bratr, který jej využívá jako figurínu pro nácvik dvoření svým přítelkyním. Při jednom takovém "nácviku" je zahlédnou studenti a po gymnáziu se okamžitě rozšíří pověst, že je na chlapečky. Pravda, od Nikoly má pokoj, ale to už je silné kafe i pro kolegy, a tak raději volí dobrovolný odchod ze školy. Údajně se stal řidičem tramvaje. (-k-)

Scénář: Petr Hudský

Hrají:
Vojtěch Kotek (mladý učitel)
Martin Písařík
Roman Vojtek (chemikář)
Aneta Krejčíková (Nikola Hrášková)
Pavlína Mourková (paní Hrášková)
Vanda Švarcová
Jakub Grafnetr
Michaela Koliandrová

Nejlepší přítel

Hlavní hrdina této povídky (Jiří Mádl) nesnáší psy a neumí se seznamovat se ženami. Navíc to vypadá, že v práci si na něj zasedl ředitel. Proto ho překvapí, když jej ředitel požádá, zda by mu o víkendu nepohlídal psa Arnošta. Ředitelovu prosbu odmítnou nemůžete, a tak se Arnošt stal na víkend druhým členem mládeneckého bytu. Na procházce v parku se díky němu seznámí s půvabnou Ivetou, také pejskařkou. Zdá se, že to bude láska jako z románu, jenže Iveta odjíždí na měsíc ke kamarádce do Londýna a svého psa svěřuje našemu mladému hrdinovi. Z Londýna se ale Iveta už nevrátila, neboť tam poznala muže, jehož si vzala. Náš hrdina tak získal psa a spoustu možností k seznámení, protože parky jsou plné krásných mladých dívek obdivujících psy. (-k-)

Scénář: Petr Hudský

Hrají:
Jiří Mádl
Václav Knop
Leoš Juráček
Terezie Palková
Zdenka Hartmanová-Procházková
Zuzana Koliandrová
Malvína Pachlová
Tomáš Kraucher
Petr Reif

Hotel Pohoda

Walda je nejen obdivovatelem Waldemara Matušky, ale založil si i vlastní skupinu, s níž hraje oblíbené písničky v rockovém hávu. A aby iluze byla dokonalá, i svůj vzhled přizpůsobuje Walda svému idolu, takže si jej lidé často pletou s originálem.

Skupina je úspěšná a objíždí turné po republice a chystá se i na Slovensko. Poslední noc v Čechách tráví Walda v hotelu Pohoda. Je unavený a před šňůrou na Slovensku se chce vyspat. Probudí jej však hlasitá hudba z některého pokoje. Žádný bigbít, ale poctivá "Tereza, jedině Tereza". Walda se snaží zjistit, odkud hluk přichází a při tom narazí na dalšího hosta, který stejně jako Walda nemůže kvůli hlasité hudbě spát. Host si myslí, že je to skutečný Matuška a že právě on je strůjcem hluku. Walda se mu marně snaží vysvětlit, že ani on nemůže kvůli hlasité hudbě spát. Nakonec se Waldovi podaří objevit pokoj, z něhož hudba vychází. Obývá jej manželský pár ve středních letech. Manželka miluje Matuškovy písničky a bez nich nedokáže usnout. Problém je v tom, že je nahluchlá, a tak si je musí pouštět nahlas. Walda jí proto půjčí sluchátka, aby svou vášní nerušila okolí. To sice chvilku funguje, ale paní ve spaní vytrhne šňůru sluchátek z přehrávače a hotelem opět duní Waldemar Matuška. Walda i onen host vyřeší situaci tím, že si vezmou nafukovací lehátka a stráví noc na hladině hotelového bazénu, kde je ráno najde Waldův manažer.

Dvojníkem Waldemara Matušky je Vladimír Nerušil, který skutečně založil a vystupuje se skupinou Walda a Gang (pozor, stránky skupiny hrají melodii jedné písně, naštěstí se dá zvuk vypnout). Vladimír Nerušil je jedním z hostů tohoto triptychu trapasů a údajně se mu tento příběh skutečně stal. (-k-)

Scénář: Petr Novák

Hrají:
Vladimír Nerušil
Martin Učík
Petr Meissel
Markéta Tannerová
Miroslav Šnajdr
Eliška Boušková
Aktualizováno: 20.9.2008