Trapasy (150, Poklad, Záletníci)

Tři krátké povídky na námět televizních diváků.
2012 Česko
Bohumil Klepl54(Václav Cvrček)v povídce 150
Michal Dlouhý43(velitel hasičského sboru)v povídce 150
Valerie Zawadská53(Cvrčková)v povídce 150
Ivo Šmoldas(doktor)v povídce 150
Barbora Mottlová25v povídce 150
Veronika Freimanová56(Věra)v povídce Poklad
Oldřich Navrátil59(Ota Provázek)v povídce Poklad
Lucie Vondráčková32(Martina)v povídce Poklad
Vojtěch Kotek24(Viktor)v povídce Poklad
Jan Vondráček45(starosta)v povídce Poklad
Otakar ml. Brousek55(Karel)v povídce Záletníci
Vanda Hybnerová43(Simona)v povídce Záletníci
Lucie Benešová37(Andrea)v povídce Záletníci
Jaromír Dulava51(náčelník policie)v povídce Záletníci
Robert Nebřenský48(zástupce velitele Jaromír Korejs)v povídce 150
Jako obvykle pořadem provázel Otakar Brousek ml. a jako hosty si do studia pozval Veroniku Freimanovou, Oldřicha Navrátila, Bohumila Klepla a Zdeňka Mahdala.

Režie: David Sís
Scénář: Petr Hudský
Kamera: Asen Šopov, Martin Schinabek
Rok výroby: 2012

150

Kdysi výborný hasič Vašek Cvrček (Bohumil Klepl) začal stárnout a zlenivěl. Zkouškami procházel jen díky shovívavosti velitele sboru (Michal Dlouhý) a benevolenci doktora. Jenže zástupci velitele Jaromíru Korejsovi se tento průběh nezamlouvá. Ne snad že by měl něco proti Vaškovi, ale protože mu leží na srdci spolehlivost celého týmu. Využije zranění velitele a v době, kdy ho zastupuje nařídí Vaškovi znovu absolvovat vyšetření zraku v jeh přítomnosti. Vašek neprojde a je přeložen k telefonu. Jaromír sice Vaškovi nabízí operaci očí, na niž by mu půjčil, ale Vašek je paličák. Až se náhodou připlete k jednomu zásahu, uvízlému zloději ve vzduchotechnice. Díky Vaškově důvtipu se zloděj osvobodí sám a není nutné rozřezat drahé zařízení. Jako odměnu dostane Vašek padesát tisíc, což mu umožní podstoupit operaci očí. Musí však projít celou fyzickou prověrkou znovu. Nezbývá mu než na sobě začít pracovat a dostat se znovu do formy. (-k-)

Režie: David Sís

Hrají:
Bohumil Klepl (Václav Cvrček)
Michal Dlouhý (velitel hasičského sboru)
Robert Nebřenský (zástupce velitele Jaromír Korejs)
Valerie Zawadská (Cvrčková)
Pavlína Ohnišťová
Zdeněk Hruška
Ivo Šmoldas (doktor)
Vojtěch Havelka
P. Timotej Maria Pavel Vácha
Barbora Mottlová

Poklad

Ota Provázek (Oldřich Navrátil) si umanul, že najde údajně zakopaný poklad po dědovi, který prý zakopal všechny své cennosti v truhle na zahradě. Manželka Věra (Veronika Freimanová) jeho posedlost nesdílí, až na nastávající snachu Martinu (Lucie Vondráčková). Ta ho přivede na myšlenku použít moderní techniku. Ota se usilovně pustí do hledání. Podaří se mu při tom překopnout rozvod vysokého napětí i vodovod (což je samozřejmě blbost, protože ani jedno není hned pod povrchem). Korunu všemu nasadí nález bomby z druhé světové války. Jen díky starostově duchapřítomnosti, který se v té chvíli u Oty objevil, nedošlo k neštěstí. A to bylo silné kafe i na Otu, zařekl se, že s hledáním pokladu okamžitě končí a raději spraví ložnici pro mladé. A světe div se, právě tam nalézá starou truhlu. Plnou lahví koňaku. A že byl víc než padesátiletý, byl to opravdu poklad, za který Provázkovi utržili nemalou sumičku. (-k-)

Hrají:
Veronika Freimanová (Věra)
Oldřich Navrátil (Ota Provázek)
Lucie Vondráčková (Martina)
Vojtěch Kotek (Viktor)
Jan Vondráček (starosta)

Záletníci

Karel (Otakar Brousek ml.) sice nevěru neschvaluje, ale když jej kamarád požádá, aby mu půjčil byt s tím, že on na oplátku v létě půjčí loď, Karel souhlasí. Karlova manželka Simona odjela na víkend k mamince, takže uskutečnění dohody nic nebrání. Jenže Simona se s maminkou neshodla a oznámila Karlovi, že se vrací domů. To spolu s nedovřenými dveřmi bytu způsobí, že Karel se Simonou najdou byt vykradený. A co horšího, policie nachází blond vlasy a dochází k závěru, že na krádeži se podílela žena. K dovršení všeho najde Simona v posteli náušnici. Policejní náčelník (Jaromír Dulava) v tu chvíli ještě vůbec netuší, že to byla jeho žena Andrea (Simona), ovšem podílela se na něčem jiném než na krádeži. Netrvá dlouho a policie zloděje dopadne. Ten však tvrdí, že byl v bytě sám, ale že nějakou blondýnu potkal, právě tu, co má náčelník na fotce. Ke vší smůle je Andrea na fotce i s inkriminovanými náušnicemi. Policejní náčelník je muž činu, takže Karel s Andreou schytají pořádnou ránu a když se vše vysvětlí, tak i Karlův kamarád. (-k-)

Hrají:
Otakar Brousek ml. (Karel)
Vanda Hybnerová (Simona)
Lucie Benešová (Andrea)
Zdeněk Mahdal
Jaromír Dulava (náčelník policie Radek)
Jarmil Škvrna
Jana Kroupová
Aktualizováno: 16.9.2012