Sólokapr

Někdo tak sympatický a bohatý přece nemůže vraždit. Komedie Woodyho Allena.
Scoop
2006 USA – Velká Británie délka: 92 min
Woody Allen70(Sid Waterman)
Scarlett Johansson21.(Sondra Pransky)
Hugh Jackman37(Peter Lyman)
Sid Waterman si na svém kouzelnickém vystoupení v Londýně jako pomocnici pro jeden iluzionistický trik vybere americkou studentku žurnalistiky Sondru Pranskou. V bedně, kde má dívka na chvíli zmizet, se nečekaně objeví také duch nedávno zavražděného známého novináře Joea Strombela. Vyděšené dívce stihne jen říci, že ví, kdo je nechvalně proslulý masový zabiják, jinak přezdívaný "tarotový" vrah. Právě proti němu má Sondra najít usvědčující důkazy. Pod vidinou senzačního článku se začínající novinářka spolu se Sidem vydá po stopách domnělého vraha, britského aristokrata a milionáře Petera Lymana. První velký problém nastane ve chvíli, kdy se Sondra do Petera zamiluje.

Kriminálně laděnou komedii natočil známý scenárista a režisér Woody Allen, jenž také ztvárnil roli Sida, otcovsky naladěného partnera po boku Scarlett Johansonové (v úloze Sondry Pranské).

Snímku rozhodně nechybí rychlé tempo, vtipné a břitké dialogy, stejně jako úspěšně fungují některé fantastické motivy (zjevování se mrtvého či scénky z lodi do podsvětí). (-ČT-)

Režie: Woody Allen
Scénář: Woody Allen
Země: USA, Velká Británie
Rok výroby: 2006

Hrají:
Woody Allen (Sid Waterman)
Scarlett Johansson (Sondra Pransky)
Hugh Jackman (Peter Lyman)
Romola Garai (Vivian)
Ian McShane (Joe Strombel)
Charles Dance (Mr. Malcolm)
Aktualizováno: 25.1.2011