Smrtící oheň

Sci-fi drama
Dead Fire / Le Vaisseau de l´enfer
1998 USA délka: 100 min
Monika Schnarre27Brief(Kendall Black)svlékne se do kalhotek a podprsenky a zaleze do postele za svým přítelem, čímž scéna skončí
Matt Frewer40(Max Durbin)
Smrtící oheň Země roku 2064 - budoucnost lidstva leží na jednom jediném muži. USS Legacy, stará vesmírná stanice, veze vzácný náklad: lidskou populaci, pro kterou se stala Země nebezpečnou.

V hodně slabém béčkovém filmu se Max Durbin chce stát absolutním vládcem nad Zemí, k čemuž mu má dopomoct doktorka Kendall Blacková, podle jejíž teorie lze využít satelitů k přenosu energie (už to je absolutní nesmysl) na Zemi a tím ji znovu oživit. Durbin by pak byl něco jako biblický Adam. To se Kendall nelíbí, jenomže Durbinovi pomáhá plukovnice Alexa Stantová, která je do něj zamilovaná a má pod sebou dost ozbrojených mužů, kteří je poslouchají na slovo. Vzepřel se jen jediný, Cal Brody, manžel (přítel) Kendall.

Menší roli má ve filmu i Lucie Zedníčková, která hraje vědkyni Celeste, spolupracovnici Kendall, ovšem tajně pracuje pro Durbina a Cala s Kendall zradí. Ani to jí ale nepomůže, protože Durbin je samolibý sobec a zbavuje se všech, které už nepotřebuje. Nejprve tak zastřelí Alexu, a když splní svou úlohu Celesta, zastřelí i ji.

Calovi a Kendall se podaří proudem energie oživit Zemi, v čemž jim výrazně pomohl bratr atomového vědce. jedinými obyvateli Země se tak téměř na rok stávají Cal a Kendall. Happyend je završen přistáním kosmické lodi, zřejmě s lidmi, kteří byli zmražení na vesmírné základně, kde se celé drama odehrávalo.

Režie: Robert Lee
Produkce: Michelle Gahagan, Lloyd A. Simandl
Scénář: Chris Hyde, Andrew J. McEvoy
Kamera: David Pelletier
Hudba: Peter Allen
Rok výroby: 1998
Země: Kanada
Orig. jazyk: Anglický

Hrají:
Colin Cunningham (Cal Brody)
Monika Schnarreová (Kendall Blacková)
Matt Frewer (Max Durbin)
C. Thomas Howell (Tucker)
Rachel Haywardová (Alexa Stantová)
Lucie Zedníčková (Celeste)
Gerard Whelan (Mathers)
Robert Russell (Holden)
Jim Thorburn (Danner)
Milan Gargula (Earl)
Richard Toth (Gizmo)
Petr Drozda (Salem Jones)
Martin Hub (Otto Klein)
Karel Vávrovec (Pitt Digger)
Dušan Hyska (Rainey)
Zdeněk Dvořáček (Krypler)
Gregory Linington (Cassidy)
Mike Rohl
Jiří Kraus (Trent)
Aktualizováno: 22.2.2006