Simone

Simone je dokonalá herečka, netrpí ani hvězdnými manýry, jedinou její drobnou chybou je, že neexistuje, je to počítačová simulace
Sim0ne / S1m0ne
2002 USA délka: 117 min
Winona Ryder30(Nicola Anders)
Catherine Keener42(Elaine Christian)
Al Pacino62(Viktor Taransky)
Rachel Roberts24Brief-(Simone)je sexy, ale zase ne příliš
Simone Stárnoucímu hollywoodskému režisérovi Viktoru Transkému pomalu ujíždí vlak. Chystal svůj velký návrat, ale marnivá herecká hvězda mu praštila scénářem přímo před nosem. Zdá se, že je vše zmařeno, dokud počítačový génius Hank Aleno nepřivede ji ... Simone. Simone plní všechna tajná režisérská přání. Nikdy není nemocná, nemá za sebou manažery ani agenty, nepotřebuje osobní tryskáče ani drahé limuzíny. Je skromná, milá, neodmlouvá a vždy plní příkazy. Dokonce se nestydí ani svlékat. Prostě je dokonalá. Problém je, že není zas tak úplně člověk... (-d-)

... je to počítačová simulace, jenže tak dokonalá, že ji všichni zbožňují a věří v její existenci. Dokonce získá Oskara. Její sláva ale začne Viktorovi přerůst přes hlavu, a proto se rozhodne ji zničit. Nechá Simone režírovat vlastní film, sice příšerný, ale všichni nadšeně tleskají, i když v průběhu filmu nesouhlasně mumlají. V on-line rozhovoru pro ženský pořad proklamuje hodně radikální názory, i přesto ale sklidí bouřlivý potlesk. Viktor se nakonec rozhodne ji zlikvidovat. Soubory v počítači zničí virem a harddisky hodí ve velkém kufru do moře. Je ale zachycen bezpečnostní kamerou v přístavu, když vleče obrovský kufr. Během jejího, samozřejmě fingovaného, pohřbu je ale Viktor zatčen policií a v rakvi je nalezena pouze Simonina velká fotografie. Viktor se snaží polici vše vysvětlit, nemá ale důkazy. Zachrání ho až vlastní dcera, které se ze zapomenuté diskety (5,25":-) podaří Simonin kód zachránit a tak Simone žije dál, teď už na ni ale Viktor není sám, má na své straně manželku i dceru. A vše dobře dopadlo... (-k-)

Režie: Andrew Niccol
Produkce: Bradley Cramp, Michael De Luca, Lynn Harris, Daniel Lupi, Andrew Niccol
Scénář: Andrew Niccol
Kamera: Derek Grover, Edward Lachman
Hudba: Samuel Barber, Carter Burwell
Rok výroby: 2002
Země: USA
Orig. jazyk: anglický
Délka: 117 min

Hrají:
Al Pacino (Viktor Taransky)
Benjamin Salisbury (P.A.)
Winona Ryderová (Nicola Andersová)
Darnell Williams
Jim Rash
Ron Perkins
Jay Mohr
Catherine Keenerová (Elaine Christianová)
Evan Rachel Woodová (Lainey Christianová)
Jeffrey Pierce (Kent)
Jeff Williams (Muž v obleku)
Aktualizováno: 7.2.2005