Rudé slunce

Western, v němž japonskému samuraji dělá nedobrovolného průvodce americký pistolník zrazený svým parťákem. Samurajovým úkolem je získat zpět obřadní meč, pistolník se chce jen pomstít.
Red Sun / Soleil rouge
1971 Španělsko – Itálie – Francie délka: 110 min
Charles Bronson50Brief(Link Stuart)
Ursula Andress35Lots-(Cristina)při umývání a převlékání na chvíli hezky odhalí ňadro
Alain Delon35(Gauche - Gotch Kink)
Mónica Randall28Lots(Maria)při svlékání na chvíli odhalí ňadra
Toshirô Mifune51Brief(Kuroda Jubie)
Rudé slunce Banda zločinců pod vedením Linka a Gotche přepadne transkoninetální expresní vlak. Políčeno má hlavně na poštovní vůz převážející zlato, ale okrade i ostatní cestující. V soukromém vagonu narazí na japoneského velvyslanece se dvěm samuraji, který veze prezidentu Spojených států darem vzácný samurajský meč. Banditi samozřejmě okradou i je a vezmou i onen meč. Samurajové by byli ochotni za něj položit i život, ale velvyslanec raději nechá zločince odejít, pomsta je lepší než smrt.

Gotch však Linka podtrhne a pokusí se ho zabít výbušninou. Link, i díky výstraze jednoho ze samurajů, přežije. Teď už však není v pozici vůdce, ale podřízeného a musí souhlasit s tím, že v doprovodu jednoho ze samurajů Gotche najde. Velvyslanec dá svému samuraji Kurodovi sedm dní na to, aby se na stejné místo vrátil s mečem, jinak musí oba spáchat harakiri. Ani Link si nepřeje nic jiného než najít Gotche, jenže z něj potřebuje dostat, kam ukryl uloupené zlato a je mu jasné, že samuraj Kuroda Gotche okamžitě zabije. Snaha Kurodovi utéct je marná a vymoct na něm slib, že s pomstou alespoň den počká, také. Zatím tedy tato nesourodá dvojice putuje pustinami Západu. Zpočátku pěšky, později se jim podaří získat koně od části Gotchovy bandy.

Link se rozhodne, že Gotche předejde a unese jeho dívku Cristinu. Schová se s ní v opuštěném kostelíku a čeká na příjezd Gotche a jeho mužů. Jenomže jejich stopu zachytili také Komančové, kteří mají v úmyslu zabít každého bílého. Link, Gotch i Kuroda musí spojit své síly a bránit se smrtelnému nebezpečí, aby přežili a mohli poté pokračovat v dosažení svého cíle.

Film se sice odehrává na Divokém Západě, ve skutečnosti se ale natáčel v bývalé Jugoslávii. (-k-)

Režie: Terence Young
Produkce: Robert Dorfmann, Ted Richmond
Scénář: Laird Koenig, Denne Bart Petitclerc, William Roberts, Lawrence Roman
Kamera: Henri Alekan
Hudba: Maurice Jarre

Hrají:
Charles Bronson (Link Stuart)
Ursula Andress (Cristina)
Toshirô Mifune (Kuroda Jubie)
Alain Delon (Gauche, a.k.a. Gotch Kink)
Capucine (Pepita)
Bernabe Barta Barri (Paco)
Guido Lollobrigida (Mace)
Anthony Dawson (Hyatt)
Gianni Medici (Miguel)
Georges Lycan (šerif Stone)
Luc Merenda (Chato)
Tetsu Nakamura (japonský ambasador)
Jo Niet
Julio Pena (Peppie)
Mónica Randall (Maria)
Hiroshi Tanaka (samuraj)
John B. Vermont
Florencio Amarilla (Men)
José Jaspe (strojvedoucí)
Ricardo Palacios (majitel saloonu)
Aktualizováno: 14.9.2018