Resident Evil

Tajný experiment … smrtící virus … a fatální chyba.
2002 Německo – Velká Británie délka: 100 min
Milla Jovovich26(Alice, Janus Prosper)
Resident Evil Tajemná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých rozsáhlých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli uniká smrtící virus a centrální počítač laboratoře - Red Queen - uzavírá neprodyšně celou zasaženou oblast podzemního labyrintu a nechává zaměstnance, zasažené virem, uvnitř celého pekla.

Elitní komando v čele s Alicí a Rain dostává úkol, který je otázkou života a smrti - izolovat virus, který ohrožuje celé lidstvo a zjistit příčinu. Brzy zjišťují, že všechno je ještě horší než čekali - virem zasažení zaměstnanci nejsou ani živí ani mrtví - nyní jsou z nich mimořádně agresivní zombie - nemrtvé bestie, které se skrývají v místě katastrofy. Jediné jejich škrábnutí nebo kousnutí infikuje zasaženého, který se okamžitě začne měnit v jejich druh. Alice a její vojenský tým má tři hodiny na to dokončit misi, než Nemrtví proniknou na povrch Země.

Čeká je souboj s krvežíznivými bestiemi bez jakýkoli zábran a další děsivé překvapení v nitru laboratoře - zmutovaní psi a jiné výsledky "experimentů". A ještě se proti nim postaví centrální počítač - Red Queen a ten, kdo to celé spustil. Dokáže tým překonat počítač, najít antivirus a ubránit se Nemrtvým ? Kdo tohle peklo oživlého zla dokáže přežít ? A kdo a kde je ten, jehož pomsta ohrožuje celé lidstvo?

Režie: Paul Anderson
Produkce: Paul Anderson, Jeremy Bolt, Albert Botha, Bernd Eichinger, Mike Gabrawy, Samuel Hadida, Victor Hadida, Daniel S. Kletzky, Robert Kulzer, Yoshiki Okamoto, Chris Symes
Scénář: Paul Anderson
Kamera: David Johnson
Hudba: Marco Beltrami, Shawn Crahan, Chris Fehn, Paul Gray, Craig Jones, Joe Jordison, Marilyn Manson, James Root, Corey Taylor, Mick Thompson, Sid Wilson
Rok výroby: 2002
Země: Velká Británie, Německo
Orig. jazyk: Anglický

Hrají:
Milla Jovovichová (Alice, Janus Prosperová)
Michelle Rodriguezová (Rain Ocampo)
Eric Mabius (Matt Addison)
James Purefoy (Spencer Parks)
Martin Crewes (Chad Kaplan)
Pasquale Aleardi (J.D. Salinas)
Colin Salmon (James One Shade)
Heike Makatschová (Dr. Lisa Addisonová)
Liz May Briceová (Lékař)
Jaymes Butler (Clarence)
Michaela Dickerová
Aktualizováno: 12.4.2005