Pulitzerova cena

Autobiografický příběh krásky Roxanny Pulitzerové, která po rozvodu se svým milionářským manželem šokovala svět odhaleními o zvycích bohatých a slavných.
The Prize Pulitzer
1989, USA, délka: 102 min
Courteney Cox(25)Brief-(Jacquie Kimberly)
Betsy RussellBrief-(Liza Pulitzer)
Pojišťovací agentka Roxana se při jedné ze svých nabídek seznámí s bohatým Herbertem Pulitzerem, který má pověst starého mládence, ovšem zuby si na něj brousí nejedna žena. Herbet s Roxanou se do sebe zamilují a vezmou se.

Pro Roxanu začíná pohádkové období života v přepychu štěstí. Dostává se mezi smetánku Palm Beach, účastní se dobročinných akcí i bouřlivých večírků, na nichž nechybí kokain a litry šampaňského. Poznává také, že spousta žen na ni pohlíží jako přivandrovalkyni z vesnice a jen málokterou z žen může považovat za svou přítelkyni.

Milující a pozorný Herbert se postupně začíná projevovat jako sobec a despota. To se ještě prohlubuje narozením dvojčat. Herbert už tři děti z předchozího manželství má a další nechtěl. Začíná Roxanu podezřívat z nevěry, přitom sám po ní požaduje sex ve třech s další ženou.

Vše nakonec končí u rozvodového soudu, kde se Herbert všemožně snaží získat děti do své péče, ačkoliv k nim nemá naprosto žádný vztah. To se mu také podaří, protože svědkové popisují Roxanu jako alkoholičku, narkomanku a záletnici, i když skutečnost je spíše opačná. Roxana podává odvolání a staví se na vlastní nohy. Stává se cvičitelkou aerobiku a pronajímá si byt rozhodnuta bojovat o své děti až do konce.ečného. Po osmi letech manželství se rozvádí a má jediné přání: získat do vlastní péče své dva malé syny, které má v opatrování Herbert.

Režie: Richard A. Colla
Scénář: Roxanne Pulitzer, Cathy Maxa, Elizabeth Gill
Produkce: George Manasse
Hudba: Bob Alcivar
Kamera: Laszlo George
Země: USA
Rok výroby: 1989

Hrají:
Perry King (Herbert Pulitzer)
Courteney Coxová (Jacquie Kimberlyová)
Betsy Russellová (Liza Pulitzerová)
Sondra Blakeová (Matka Roxanne)
Julie Caitlin Brownová (Lorraine Odassoová)
Amy Adamsová (Susie)
Michael Champlin
Richardson Morse
Jay Glick
Mary Fanarová
Thom Scoggins
Chynna Phillipsová (Roxanne Pulitzerová)
Christian Cousins (Mac)
Joseph Cousins (Zac)
Janice Bensonová (Paní Griffenová)
James Grimshaw (Judge Harper)
Don Sheldon (Chuck Nugent)
Bob Barnes (Ed McCabe)
Nick Keely (Hollister)
Marc McCauley (Luttier)
Aktualizováno: 7.9.2006