Příběh z periferie

Citové tápání mladých lidí na sídlišti malého města, kde jediným rozptýlením jsou víkendové zábavy a pro některé projížďky na motorkách.
2012 Česko délka: 93 min
Soňa Černá23(Radka)má sice milostnou scénu s Honzou, ale vidět není nic
Martin Čech26(Honza)
Příběh z periferie Název filmu Příběh z periferie poměrně přesně vystihuje, o čem film je. Několik měsíců ze života mladých lidí z malého města, konkrétně Uherského Brodu, kteří se o víkendech scházejí na zábavách, aby se tam opili a měli na co vzpomínat.

Ústřední dvojicí je Radka (Soňa Černá) a Honza (Martin Čech). Kamarádí spolu už od dětství a teď, krátce po dosažení dospělosti by se dalo říct, že spolu chodí. Jenže Radku jejich vztah nudí, a tak přivítá, když se o ni na zábavě začne zajímat Mira, motorkář, jehož frajerské chování ostře kontrastuje s Honzovým až ustrašeným výrazem. Radka nechá Honzu být a začne chodit s Mirou. A jezdit s ním na motorce. Honza nastoupí na vysokou v Brně a tam se seznámí s Hankou. Jenže Radka zjišťuje, že Mira umí být pěkně nepříjemný a panovačný. Jejich vztah ukončí Mirova havárie, čelní střet s protijedoucím autem, který nepřežije. Honza přijíždí na pár dní z Brna domů a vypadá to, že by se mohli dát s Radkou znovu dohromady. Jenomže v té chvíli se Honza dozvídá, že Hanka je těhotná.

Celý příběh je protkán "duchaplnými" rozhovory ve slováckém akcentu s naprosto nudným obsahem. Co film trochu pozvedá, alepsoň pro fanoušky tvrdšího rocku, je hudba skupina Praetorian, která hraje na zábavách a občas tvoří hudební kulisu obrazovému dění. (-k-)

Režie: Karel Hřib
Produkce: Karel Hřib
Scénář: Karel Hřib
Námět: Karel Hřib
Kamera: Karel Hřib
Hudba: skupina Praetorian
Země: Česká republika
Rok výroby: 2012

Hrají:
Soňa Černá (Radka)
Martin Čech (Honza)
Jaromír Sýkora (Jarda)
Kateřina Čechová (Pavlína)
Miroslav Žižka (Mira)
Ladislav Výmola (Petr)
Petra Libíková
Erik Zitterbart (Tomáš)
Ján Grebík (basák)
Marek Vajdík (bubeník)
Jiří Mandinec (kytarista)
Jan Slavík (Džonek)
Tereza Kostelníková (Verča)
Petr Bednařík (Tonda)
Jana Popelková (Hanka)
Zdeněk Knotek (Radčin otec)
Ludmila Barátová (Radčina matka)
Zuzana Čechová (Honzova matka)
Karel Hřib (učitel ve škole)
Aktualizováno: 15.4.2016