Pod vlivem úplňku

Americká romantická komedie oceněná třemi OScary o tom, želáska kvete v každém věku a umí pěkně zatočit s našimi plány a životy.
Moonstruck
1987 USA délka: 98 min
Cher 41(Loretta Castorini)
Nicolas Cage23(Ronny Cammareri)
Pod vlivem úplňku Obchodník v nejlepších letech, Johnny Cammareri zcela nečekaně nabídne v restauraci sňatek ovdovělé účetní Loretě Castoriniové. Ta zcela zaskočena jeho nabídku přijímá. Tato výchozí situace rozehrává příběh, v němž se vše točí kolem lásky, milostných tužeb, záletů a partnerské věrnosti v jedné italsko-americké rodině. Vše jakoby ovlivňoval všemocný měsíc blížící se k svému úplňku, nečekanou důležitost v životě Lorety přitom pozvolna získává mladší bratr Johnnyho, pekař Ronny Cammareri.

Půvabná romantická komedie, kterou natočil významný hollywoodský režisér Norman Jewison (Šumař na střeše, Jesus Christ Superstar, ...A spravedlnost pro všechny, je vystavěna na dokonalém scénáři a výborných hereckých výkonech Olympie Dukakisové a Nicolase Cage a půvabné Cher. Film byl nominován v šesti kategoriích na Oscara a tři ceny získal (Cher za nejlepší hlavní ženskou roli, Olympie Dukakisová za nejlepší vedlejší ženskou roli a John Patrick Shanley za původní scénář). (-ČT-)

Režie: Norman Jewison
Produkce: Norman Jewison, Bonnie Palef, Patrick J. Palmer
Scénář: John Patrick Shanley
Kamera: David Watkin
Hudba: Dick Hyman
Země: USA
Rok výroby: 1987

Hrají:
Cher (Loretta Castorini)
Nicolas Cage (Ronny Cammareri)
Vincent Gardenia (Cosmo Castorini)
Olympia Dukakis (Rose Castorini)
Danny Aiello (Pan Johnny Cammareri)
Julie Bovass (Rita Cappomaggi)
John Mahoney (Perry)
Aktualizováno: 29.12.2008