Pekelná ženská

Když se jeden ze tří kamarádů zamiluje do krásné, ale despotické dívky, musí mu ostatní otevřít oči.
Evil Woman / Saving Silverman
2001 USA délka: 90 min
Jason Biggs23Brief(Darren Silverman)sedí na posteli bez trička
Amanda Peet29Brief+(Judith Fessbeggler)nosí šaty s hodně hlubokým výstřihem bez podprsenky
Amanda Detmer29Brief+(Sandy Perkus)při převlékání je sice nahoře bez, ale zakrývá se rukama
Jack Black31(J.D. McNugent)
Steve Zahn33(Wayne Lefessier)
Lotsdvě najaté dívky se nechávají fotit s kluky nahoře bez
Pekelná ženská Wayne, J.D. a Daren jsou kamarádi už od dětství. A i po letech jsou stále stejní se stejnou láskou k Neilu Diamondovi a jeho písním. Když se Darren (Jason Biggs) seznámí a s půvabnou Judith (Amanda Peet) a zamiluje se do ní, oba kamarádi mu jeho štěstí přejí. Jenže brzy zjistí, že Judith je panovačná a sebestředná dívka, která chce Darrena jen pro sebe a doknce mu zakazuje kamarádit s Waynem a J.D., kteří jsou pro ni obhroublí zabedněnci.

Wayne a J.D. to tak al rozhodně nehodlají nechat. Do karet jim zahraje i nečekané setkání s bývalou spolužačkou Sandy (Amanda Detmer), do níž byl Darren zamilovaný. Rozhodnou se Judith unést a Darrena dát dohromady se Sandy. Jenže Judith není žádná křehká dívka, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale umí se o sebe postarat a Wayne s J.D. mají co dělat, aby ji uspali Waynovou pistolí na odchyt zvířat a odnesli do domu. Judith je nejen zdatná fyzicky, ale umí velmi dobře působit na lidi, jako psycholožka v tom má bohatou praxi. Díky tomu snadno i pod převlekem pozná J.D.-ho a oba kamrádi jsou v pěkné kaši. Ještě že je tu jejich kouč amerického fotbalu, z akterým mohou přijít pro radu. A jeho rada zní Judith odstranit. To ale Wayne ani J.D. nedokáže, přece jen někoho unést a zabít je velký rozdíl. Tak aelspoň naaranžují Judithinu autonehodu.

Darren se Sandy jsou na nejlepší cestě, Sandy dokonce v posledním okamžiku odmítne složit slib jeptišky. Judith se ale nevzdává, podaří se jí utéct a dostat Wayna a J.D. do vězení. Naštěstí je tu ale pořád jejich kouč, který je z vězení doslova vybourá, pomůže unést Neila Diamonda a ze svatby Darrena s Judith udělat happy end hodný romantické komedie. (-k-)

Režie: Dennis Dugan
Produkce: Bruce Berman, Bernie Goldmann, Brad Luff, Neal H. Moritz, Peter Ziegler
Scénář: Hank Nelken, Greg DePaul
Kamera: Arthur Albert
Hudba: Bruno Coon, Neil Diamond, Mike Simpson
Země: USA
Rok výroby: 2001

Hrají:
Steve Zahn (Wayne Lefessier)
Jack Black (J.D. McNugent)
Jason Biggs (Darren Silverman)
Amanda Peet (Judith Fessbeggler)
Amanda Detmer (Sandy Perkus)
R. Lee Ermey (Norton)
Neil Diamond (Neil Diamond)
Aktualizováno: 9.9.2015