Násilník

Malá televizní komnedie o jednom nedorozumění se šťastným koncem.
1982 Česko délka: 19 min
Ondřej Havelka27(Jiří)
Petr Pelzer41(soudce)
Pavel Handl39(příslušník VB)
Násilník Jarka (Eva Režnarová) je půvabná mladá dívka, která dělá judo a ráda jezdí stopem. Což díky jejímu vzhledu není žádný problém. Maminka ji sice neustále klade na srdce, že silnice jsou plné násilníků a zlodějů, ale judistce jako Jarce se přece nemůže nic stát.

Jednoho krásného dne zastaví Jarce mladý, nezkušený, nesmělý řidič Jiří (Ondřej Havelka). Jarka jeho mlčení a neobratné navazování konverzace považuje za neklamnou známku toho, že ji bude chtít znásilnit. A když mu na lesní cestě dojde benzín, mění se její podezření v jistotu. Jarka neváhá a praští s Jiřím o zem. Ten skončí v nemocnici s otřesem mozku a zlomenou klíční kostí.

Vyšetřování ukáže, že Jiřímu skutečně došel benzín a k žádnému znásilnění se nechystal. A Jarka, která přinesla Jiřímu do nemocnice kytici a štrúdl, je obviněna z nepřiměřené obrany. U soudu však Jiří tvrdí, že Jarka je nevinná a on ji chtěl skutečně znásilnit. Soudce ovšem jeho svědectví nebere vážně, jinak by Jiřího musel obvinit z křivé výpovědi a pohrdání soudem. Od soudu odejde Jarka s dvouměsíční podmínkou, Jiřího si však vezme nadosmrti. (-k-)

Režie: František Mudra
Scénář: Michal Najbrt
Kamera: Jaromír Zapletal
Země: Československo
Rok výroby: 1982

Hrají:
Eva Režnarová (Jarka)
Ondřej Havelka (Jiří)
Petr Pelzer (soudce)
Karel Bartoň (vyšetřovatel)
Pavel Handl (příslušník VB)
Jan Filip (oddávající úředník)
Aktualizováno: 14.11.2010