Naše děti

Záleží nám na tom, co si o nás myslí naše děti? Dokážeme jim přiznat své poklesky, nebo raději zvolíme malou lež, abychom nenarušili jejich iluze?
2001, Česko, Délka: 76 min

Zlata Adamovská (42) (Dagmar Rychlíková)
Pavel Kříž (40) (Ing. Evžen Rychlík)
Vladimír Škultéty (19) (Ondra Rychlík)
Zdeněk Žák (49) (Ing. Hlavica)
Marek Taclík (28) (sekretář)
Sandra Pogodová (26) (studentka sociologie)
Hana Seidlová (38) (Valérie)
Roman Zach (28) (Kajetán)
Kateřina Lojdová (40) (těhotná)
Lenka Krobotová (24) (Dášina pomocnice)
Alexej Pyško (44) (šéf)

Naše děti I po devíti letech a druhém rozvodu se inženýr Evžen Rychlík (Pavel Kříž) zajímá o svou první ženu Dagmar (Zlata Adamovská). Možná i dáky tomu, že pravidelně schází se svým už skoro dospělým synem Ondrou (Vladimír Škultéty). Ondra si, stejně jako každá mladá generace, myslí, že rodiče jsou out a jejich vkus je prostě divný, i když je má oba rád a s oběma vychází velmi dobře. On sám je sprejer, graffiti považuje za umění a je třeba říct, že jeho výtvory přinejmenším nespou punc originality. Potenciálního klienta firmy, v níž Evžen propaguje nádobí pro muže, inženýra Hlavicu (Zdeněk Žák) zaujmou natolik, že nakonec přece jen uzavře velký kontrakt na dodávku kuchyňského vybavení jeho sítě pizzerií, i když už byl rozhodnut nabídku odmítnout.

To je ale pro Evžena až na druhé koleji, Na té první je jeho bývalá žena Dáša, o níž se od Ondry dozvídá, že poslední dobou jí nebývá dobře. Evžen, jat obavami, zjistí, že každý týden chodí k lékaři a rozhodne se zjistit, co se děje. K jeho překvapení se ukáže, že Dáša je těhotná. Čeká dítě s mladým asistentem režie Kajetánem (Roman Zach), s nímž prožila pár nezávazných nocí během natáčení. Evžen nelení a nic netušícímu Kajetánovi prozradí, že bude otcem. Ten s nervozitou nezkušeného mladíka přijde požádat Dášu o ruku. TA jej samozřejmě vyhodí a její hněv se obrátí i proti Evženovi. Jenže ten tím dosáhl svého. Co řekne Ondrovi, kdo je otcem eho budoucího sourozence? Vždyť by tím v jeho očích hluboko klesla, kdyby se dozvěděl pravdu. A přitom je to tak jednoduché, stačí říct, že otcem je Evžen, i Kajetánovi se uleví, když mu Evžen vysvětlí, že šlo o omyl. Dáša sice souhlasí, ale o tom, že by se s Evženem zase dali dohromady nechce ano slyšet. Jenže Evžen je vytrvalý, a i když je, či snad už jen býval, velký sukničkář, jedině s Dášou "snídal rád, i když připálila tousty". (-k-)

Režie: Ivan Pokorný
Scénář: Iva Procházková
Kamera: Martin Kubala
Hudba: Vratislav Šrámek, Beastie Boys, RUN DMC
Země: Česká republika
Rok výroba: 2001

Hrají:
Zlata Adamovská (Dagmar Rychlíková)
Pavel Kříž (Ing. Evžen Rychlík)
Vladimír Škultéty (Ondra Rychlík)
Alexej Pyško (šéf)
Zdeněk Žák (Ing. Hlavica)
Marek Taclík (sekretář)
Sandra Pogodová (studentka sociologie)
Hana Seidlová (Valérie)
Roman Zach (Kajetán)
Věra Tichánková (věštkyně)
Jarmila Vychodilová (pomocnice věštkyně)
René Přibil (majitel domu)
Petr Křiváček (policista)
Alice Dvořáková (učitelka)
Lorna Vančurová (sekretářka)
Kateřina Lojdová (těhotná)
Lenka Krobotová (Dášina pomocnice)
Radka Fidlerová (sestra)
Karolina Pospíšilová (recepční ČT)

Aktualizováno: 6.6.2014