Milovníci aneb Naprosto nevydařené rande

Malá televizní komedie z cyklu České televize Nadměrné maličkosti
2005 Česko délka: 28 min
Jakub Prachař21Lots-(Emil)stojí nahý před dívkami, pochopitelně zabrán zezadu
Jitka Schneiderová32(Durychová)
Jan Hrušínský50(nadstrážmistr Hugot)
Jaromír Nosek27(strážmistr Hejsek)
Václav Mareš64(ředitel gymnázia)
Václav Knop55(otec dívek)
První rande kamarádů Emila (Jakub Prachař) a Martina (říkejme mu tak, protože jeho jméno se v mikrokomedii nedozvíme, hraje ho Martin Bohadlo) se dvěma sestrami (brunetou Terezou a nejmenovanou blondýnkou) skončí fiaskem při návratu jejich rodičů. A to sestry rodičům tvrdily, že jsou nemocné.

Neúspěch mrzel především Emila, který ještě neměl holku, a to už má těsně před maturitou. Druhý den dopoledne se jim však naskytla příležitost vše napravit. Sestry byly stále nemocné, tudíž doma bez dozoru rodičů. Klukům stačí jen nenápadně zmizet ze školy a do dvanácti se vrátit, protože to mají ředitele.

Cestu k dívkám si zkrátili lesem, což neměli dělat. Jednak tam byl zákaz vjezdu, ale hlavně na samotě narazili na těhotnou ženu, která bude co nevidět rodit. Martin zavolal záchranku a raději se rozhodli vyrazit lékařům jeepem paní Durychové naproti. Uprostřed lesa však museli zastavit a Martin za telefonické podpory lékaře odrodil zdravou holčičku. Emil omdlel a probral se až při odjezdu záchranky. Martin se mezitím stihl opít, takže zpátky musel řídit Emil. U jejich zaparkovaného autíčka už ale čekali policisté, a protože se jim jejich vysvětlení nezdálo, odvezli si je na služebnu.

Až tam si ověřili, že kluci opravdu asistovali při porodu a zachránili život paní Durychové, manželce krajského hejtmana. Pro kluky to bylo štěstí v neštěstí. Policisté na pokyn pana hejtmana splnili klukům jejich přání, a to dovézt je rychle do školy. Jenže velkorysý pan hejtman se rozhodl předat jim dar, za čímž to účelem pozval na druhý den do školy novináře a okamžitě o tom zpravil ředitele. Svůj dopolední výlet tak kluci neutajili. Ale kdo jednou rodil, ten umí bát věci s nadhledem. (-k-)

Režie: Zdeněk Zelenka
Scénář: Zdeněk Zelenka
Námět: Zdeněk Zelenka
Kamera: Vladimír Holomek
Rok výroby: 2005

Hrají:
Jakub Prachař (Emil)
Martin Bohadlo
Jitka Schneiderová (Durychová)
Jan Hrušínský (nadstrážmistr Hugot)
Jaromír Nosek (strážmistr Hejsek)
Václav Mareš (ředitel gymnázia)
Jiří Černý
Šárka Vaculíková
Václav Knop (otec dívek)
Tomáš Valík
Radana Hermannová
Aktualizováno: 30.8.2009