Manželé roku 2006

Malá manželsko-pracovní komedie z cyklu České televize Nadměrné maličkosti.
2006 Česko délka: 36 min
Sandra Nováková24Brief-(Jolana)v milostné scéně je sice nahá, ale dokonale zakrytá
Pavel Řezníček39Brief-(Marek)
Marek (Pavel Řezníček) má prosperující realitní kancelář, v níž pracuje i jeho žena Šárka (Lucie Vondráčková). Kancelář prosperuje hlavně díky Šárce, což Marek nelibě nese, ale nahlas by to nepřiznal. Šárka dává práci všechno, i velkou část volného času a Marka poněkud zanedbává. Není tedy divu, že si Marek začne se sekretářkou Jolanou. Její manžel Karel, boxer, se jednoho dne vrátí ze služební cesty dřív domů a nepřistihne je jen díky tomu, že Jolana nechala prozíravě klíč zevnitř zámku. Marek ale musí vyskočit z okna, při čemž si zlomí obě ruce.

Markovy neshody se Šárkou vyvrcholí tím, že Marek, jako šéf, Šárku z firmy vyhodí. A to právě v okamžiku, kdy má přijít veledůležitý klient s velkou zakázkou, kterou předběžně dohodla Šárka. Marek se snaží rozptýlit klientovy pochyby o serióznosti kanceláře, ale moc se mu to nedaří. Naštěstí se Šárka vrátí pro své věci a zakázku dohodne. I díky tomu, když si Marek uvědomí jak je teď se zlomenýma rukama bezmocný, přijme Šárku zpět jako spolumajitelku firmy a navrhne jí nový začátek. Naprosto zbytečně jí prozradí, že měl něco s Jolanou a co ve skutečnosti stojí za jeho úrazem. Jolana dostává od Šárky okamžitou výpověď a tím jsou rozbroje mezi Markem a Šárkou ukončeny.

O rok později se historie opakuje, v roli podváděného muže se tentokrát ocitá Marek. Vrací se ze služební cesty o den dřív a zjišťuje, že v zámku je klíč zevnitř a Jolana mu musí přijít otevřít. V kuchyni je nějak moc špinavého nádobí, ale nic závažnějšího Marek neobjeví, a tak nad tím mávne rukou. Teprv až druhý den, když se v kanceláři potká se zasádrovaným klientem z oné velké zakázky, mu to dojde. (-k-)

Režie: Vít Olmer
Scénář: Miroslav Vaic
Kamera: Juraj Fándl
Země: Česká republika
Rok výroby: 2006

Hrají:
Pavel Řezníček (Marek)
Lucie Vondráčková (Šárka)
Sandra Nováková (Jolana)
Petr Horáček
Svatopluk Schuller
Karel Polišenský
Simona Babčáková
Michal Holán
Aktualizováno: 28.9.2007