Lidé deště

Psychologické road movie o hledání sebe sama a pomoci slabšímu
The Rain People
1969, USA, délka: 98 min
Shirley Knight(32)Lots(Natalie)při převlékání v motelu hezky předvede ňadra
Lidé deštěKdyž Natalie (Shirley Knight) zjistí, že je těhotná, něco se v ní zlomí a rozhodne se odjet od svého manžela Vinnieho. Aspoň na pár dní, nelíbí se jí představa, že by se měla stát domácí puťkou.

Po cestě zastaví mladému stopaři, bývalému hráči amerického fotbalu Jimu Kilgannonovi přezdívanému Killer (James Caan). Ten je po zranění hlavy mentálně postižený a nemže už dál ani hrát fotbal ani studovat. Od školy dostal odstupné tisíc dolarů a sbohem. Chce se dostat na ranč k otci jeho bývalé přítelkyně, který mu již dříve práci nabídl. Natalie jej tam zaveze, ale o mentálně postiženého mladíka nemá zájem ani jeho spolužačka Ellen, ani její matka. Jen otec Artie, nadšenec do fotbalu, vzpomíná na Killerovi výkony. Natalie pochopí, že tady by Killer žít nemohl a odveze jej pryč.

Natalie se však nechce smířit s tím, že by jí Killer zůstal na krku, i když je hodný, poslušný a pracovitý. Sama má se sebou problémů dost. Sežene proto Killerovi práci na farmě pana Alfréda. Natalie nechá Killera u pana Alfréda, i když vidí, že ten vydřiduch chce zneužít práce mentálně postiženého.

Při odjezdu z farmy Natalii kvůli rychlé jízdě zastaví policista Gordon (Robert Duvall). Natalie se musí vrátit zaplatit pokutu k Alfrédovu ranči. Tam se mezitím Killer svérázně vypořádává s drastickými podmínkami, v nichž má pan Alfréd zavřena malá kuřátka. Natalie Killera uklidní, Alfréd však požaduje zaplatit způsobenou škodu, takž Killerovi z jeho tisícovky zůstanou pouhé dvě stovky dolarů.

Gordon pozve Natalii na rande. To ovšem netuší, že příběh spěje k tragickému konci. (-k-)

Režie: Francis Ford Coppola
Scénář: Francis Ford Coppola
Kamera: Wilmer Butler
Hudba: Ronald Stein
Země: USA

Hrají:
James Caan (Jim Kilgannon)
Shirley Knight (Natalie)
Robert Duvall (Gordon)
Marya Zimmet (Rosalie)
Tom Aldredge (pan Alfréd)
Laurie Crews (Ellen)
Andrew Duncan (Artie)
Margaret Fairchild (Marion)
Sally racie (Beth)
Alan Manson (Lou)
Robert Modica (Vinny)
Aktualizováno: 25.2.2007