Láska na vlásku

Pohádka o princi, kterého rodiče ze strachu nepouští na krok z domu a jeho záměně s chudým tulákem na motivy povídky Marka Twaina Princ a chuďas.
2014 Česko – Slovensko délka: 95 min
Judit Bárdos26(Hanička)
Celeste Buckingham19(princezna Beatrix)
Samuel Spišák21(princ Matěj / Tomáš)
Láska na vlásku Stárnoucí král (Tomáš Hanák) by rád viděl svého syna ženatého, aby mu mohl přenechat vládu s pocitem, že o budoucí generaci je postaráno. I nevěsta je k dispozici,půvabná a milá princezna Beatrice. Jenže princ Matěj Beatrice nechce a ani její macecha jí takové štěstí nepřeje, raději by viděla po princově boku svoji vlastní, ovšem zdaleka ne tak půvabnou dceru. Kdesi v malé vesnici žije kovářský syn Tomáš. Jemu je předurčena Hana, nevlastní dcera zlé macechy. Ani Tomáš však o Hanu nestojí a touží po dobrodružství.

Náhoda svede Matěje a Tomáše dohromady. A protože jsou si k nerozeznání podobní,domluví se, že si na den a noc prohodí své role. Jenže Matěj se v hospodě opije a skončí v žaláři. Odtud ho sice vysvobodí herec šašek z Tomášovy vesnice, ale jejich výměna se tím protahuje na několik nemálo dalších dnů. Oběma se v druhé roli zalíbí a Matěj se zamiluje do Hany a Tomáš do Beatrice. A protože je to pohádka, všechno dobře dopadne a po smrti starého krále se ve vládnutí i hradní kovárně střídají Matěj s Tomášem. (-k-)

Režie: Mariana Čengelová-Solčanská
Scénář: Mariana Čengelová-Solčanská
Kamera: Ivan Finta

Hrají:
Samuel Spišák (princ Matěj / Tomáš)
Celeste Buckingham (princezna Beatrix)
Tomáš Hanák (král)
Tomáš Matonoha (rádce)
Judit Bárdos (Hanička)
Mária de Rigg
Milan Bahúl
Attila Mokos
Karol Čálik
Gabriela Dolná
Marko Igonda
Jakub Rybárik
Dušan Kaprálik
Richard Labuda
Ivan Palúch
Aktualizováno: 29.12.2018