Kruh

Záhadná kazeta přináší smrt za sedm dní potom, co se na ni oběť podívá. A před smrtí uvidí kurh na vlastní oči.
The Ring
2002 USA délka: 115 min
Naomi Watts33(Rachel Keller)
Brian Cox(Richard Morgan)
Kruh Na první pohled to vypadá zcela neuvěřitelně. Mezi mladými lidmi se objevil videopásek plný neznámých obrazů, připomínajících tíživé a nepochopitelné sny. Na všech místech, kde je kazeta promítnuta, vzápětí zazní telefon a neznámý hlas oznámí děsivou informaci: kdo ji zhlédl, zemře za sedm dnů.

Rachel Kellerová je reportérkou úspěšných novin a odmítá něčemu takovému uvěřit. Když ale dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub. Jednou z obětí se stalo i dítě její přítelkyně a lékaři nedokáží určit přesnou příčinu smrti. Rachel se nakonec podaří tajemnou pásku získat a doma si ji také promítne se svým malým synkem. Také u ní vzápětí zazvoní telefon se zlověstným vzkazem. Rachel najednou zbývá jen sedm dní a nocí. Přesto se s přítelem Noahem pokusí nalézt způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Přitom netuší, na jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se musí vydat.

Thriller, který natočil režisér Gore Verbinski, vznikl jako remake stejnojmenného japonského hororu (realizovaného podle románu Koji Suzukiho, jenž bývá srovnáván se Stephenem Kingem). Milovníky strachu, vystupňované atmosféry napětí a děsu tento příběh nepochybně nezklame. Je vhodné připomenout, že divácký úspěch filmu inspiroval americké tvůrce k natočení volného pokračování Kruh 2. Úlohu Rachel Kellerové ztvárnila Naomi Wattsová (Mulholland Drive, 21 gramů).

Režie: Gore Verbinski
Produkce: Benita Allen, Neal Edelstein, Christine Iso, Roy Lee, Laurie MacDonald, Mike Macari, Walter F. Parkes, J.C. Spink, Michele Weisler
Scénář: Koji Suzuki, Hiroshi Takahashi, Ehren Kruger
Kamera: Bojan Bazelli
Hudba: James Michael Dooley, Henning Lohner, Hans Zimmer, Andy Patalan
Rok výroby: 2002
Země: USA
Orig. jazyk: Anglický

Hrají:
Naomi Watts (Rachel Keller)
Martin Henderson (Noah)
David Dorfman (Aidan Keller)
Brian Cox (Richard Morgan)
Jane Alexander (Dr. Grasnik)
Lindsay Frost (Ruth Embry)
Amber Tamblyn (Katie Embry)
Rachael Bella (Rebecca ´Becca´ Kotler)
Daveigh Chase (Samara Morgan)
Shannon Cochran (Anna Morgan)
Sandra Thigpen (Učitelka)
Aktualizováno: 28.1.2006