Klepání na nebeskou bránu

Dva nevyléčitelně nemocní mladí muži se pár dní před smrtí vydají na cestu k moři. Jenže si na ni vezmou auto s milionem marek v kufru patřícím mocnému gangsterovi.
Knockin' On Heaven's Door
1997 Nizozemí – Německo – Belgie délka: 90 min
Xenia Seeberg29Brief(policistka v hotelu)Rudi s Martinem ji (i s kolegou) přinutí se svléknout do spodního prádla, aby získali jejich uniformy
Lots(Prostituky)Na závěr si Rudi splní sen, milovat se s dvěma ženami. A aby si mohl vybrat, nastoupí před něj veškeré osazenstvo bordelu jen v kalhotkách.
Klepání na nebeskou bránu Martin Brest a Rudi Wurlitzer tak svým útěkem z nemocnice v Mercedesu 230 Baby Blue tak zkříží cestu natvrdlým smolařským gangstříkům Henkovi a Abdulovi. Jejich šéf pochopitelně zuří a chce auto i s penězi zpět. Tím spíš, že se jednalo o splátku dluhu ještě mocnějšímu bossovi.

Než však Martin s Rudim zjistí, že jsou boháči, vyloupí benzínku a banku, protože jinak jsou bez peněz. Takže už po nich nejdou jen všeho schopní gangsteři, ale i policie. Martin s Rudim si cestu užívají, před policií Martin vystupuje jako únosce Rudiho, s gangstery si s trochou štěstí vždy poradí. A když už to vypadá, že je štěstí opustilo, objeví se na scéně gangster nejvyšší a jako nejlepší samaritán je propustí, aby mohli dojet až k moři a vůbec mu nevadí, že mu rozházeli milion. Inu, i mezi gangstery lze najít soucit.

Martin s Rudim se samozřejmě k moři dostanou, aby tam mohli ukončit svou životní pouť. Závěr měl být asi dojímavý, ale v kontextu celého filmu vyzněl spíš naprázdno. (-k-)

Režie: Thomas Jahn
Produkce: Ulli Neumann, Thoma, Wolfgang Braun, André Hennicke, Viola Jäger, Christoph Ott, Til Schweiger, Oliver Stoltz, Thomas Zickler
Scénář: Thomas Jahn, Til Schweiger
Námět: Thomas Jahn
Kamera: Gero Steffen
Hudba: Christian Neander, Franz Plasa, Jan Plewka
Země: Německo, Nizozemí
Rok výroby: 1997

Hrají:
Til Schweiger (Martin Brest)
Jan Josef Liefers (Rudi Wurlitzer)
Thierrz Van Werveke (Henk - Belgičan)
Moritz Bleibtreu (Abdul - Arab)
Huub Stapel (Frankie Boy Beluga)
Leonard Lansink (komiař Schneider)
Xenia Seeberg (policistka v hotelu)
Aktualizováno: 1.5.2006