Kim Novaková se v Genesaretském jezeře nikdy nekoupala

Prázdninový příběh dvou čtrnáctiletých chlapců s tragickým koncem
Kim Novak barade aldrig i Genesarets sjö / Kim Novak Never Swam in Genesaret´s Lake / Kim Novaková v Genesaretském jezeře nikdy neplavala
2005 Švédsko délka: 92 min
Helena af Sandeberg33Lots+(Ewa Kaludis)v milostné scéně hezky předvede své vnady sedíc na milenci
Dnes už dospělý Erik Wassman vzpomíná na prázdninové léto, které strávil se svým spolužákem Edmundem u jezera na chatě pojmenované Genesarets. Tehdy jim bylo čtrnáct a dohlížel na ně Erikův starší bratr Henry. Erikův otec pracoval jako bachař a nemohl si vzít dovolenou. Jeho matka ležela s rakovinou v nemocnici a během léta na ni zemřela.

Na poslední tři týdny před prázdninami nastoupila do školy na záskok Ewa Kaludisová, která se nápadně podobala Kim Novakové (Kdo je sakra Kim Novaková?) a všichni chlapci z ní byli pryč. Navíc chodila s házenkářským šampionem Bédou Albertsonem, o němž Henry prohlásil, že je to sráč. A nebyl daleko od pravdy, Béda dokázal surově zmlátit svého soka v rozepři na pouti.

K úžasu chlapců se Ewa Kaludisová objevila u nich na chatě. S Henrym jako jeho dívka. Ovšem v Genesaretském jezeře se nevykoupala ani přesto, že chlapci pro ni na Henriho příkaz postavili můstek. Surovec Béda si nebral servítky ani k ženě a surově zmlátil i Ewu. A zřejmě si chtěl podobně popovídat i s Erikovým bratrem. Jenomže k tomu už nedošlo. Erik Bédovi řekl, že se jeho bratr vrátí až pozdě v noci. A druhý den byl Béda nalezen mrtvý vedle svého auta s rozbitou lebkou.

Podezřelým se stal samozřejmě Henry, ale pro nedostatek důkazů jej museli vyšetřovatelé propustit. Případ se nepodařilo vyřešit, ale divák se dozví, že to Erik chtěl ochránit svého bratra před hrubiánem Bédou. Jediný, koho to napadla, byla Ewa, ale nechala si tajemství pro sebe. (-k-)

Režie: Martin Asphaug
Scénář: Martin Asphaug
Země: Švédsko
Rok výroby: 2005

Hrají:
Anton Lundqvist (Erik Wassman)
Jesper Adefelt (Edmund Wester)
Jonas Karlsson (Henry Wassman)
Johan H:son Kjellgren (dospělý Erik Wassman)
Donald Högberg (Filip Wassman)
Helena af Sandeberg (Ewa Kaludis)
Anders Berg (Berra Albertson)
Anders A Rosendahl (komisař Lindström)
Leif Andrée (Albín Wester)
Cecilia Nilsson (Signe Wester)
Chatarina Larsson (Ellen Wassman)
Aktualizováno: 30.5.2010