Jako na kolotoči

Americká komedie o osudech totálně vyřízeného chlapa.
Skin Deep / S ženami pod kůží (na VHS)
1989 USA délka: 97 min
Raye Hollitt25Lots-(Lonnie)předvede své kulturisticky vypracované tělo v bikinách a pak se svlékne, to už je ale zabírána jen zezadu
Chelsea Field32Brief+(Amy)odhalí levé ňadro
Denise Crosby31.(Angie (Angela Smith))
Nina Foch65(Alexina matka)
Skin Deep Americký režisér Blake Edwards (nar. 1922) je našim divákům známý především jako průkopník bláznivých veseloher, jakými byly Velké závody, Večírek a zejména série Růžových panterů (jako jeden z mála komediografů získal v roce 2003 za své dílo Čestného Oscara). V jeho bohaté tvorbě však nalezneme snad všechny žánry, např. romanci (Snídaně u Tiffanyho), temné psychologické drama (Dny vína a růží), horor (Experiment hrůzy), ale také western (Divocí tuláci) a muzikál (Viktor/Viktorie).

Do řady svých komediálních snímků dokázal zakomponovat i vážnější podtóny a tragikomické prvky. K nim patří i film Jako na kolotoči (1989).

Jeho hrdinou je spisovatel Zach (John Ritter), který trpí tvůrčím blokem, příliš pije a kvůli slabosti pro druhé pohlaví přijde nejen o manželku ale i o milenku. Rozumí si víc s barmanem (Vincent Gardenia) než z kteroukoli ze svých náhodných přítelkyň, a když mu shoří střecha nad hlavou, dostává se až k myšlenkám na sebevraždu.
Edwards přesvědčivě vykresluje dobře odpozorované životní trapasy, ale svého hrdinu nakonec nenechává napospas nepříznivému osudu.
Ve filmu najdeme několik velmi humorných sekvencí, mezi nimiž je nejčastěji připomínán "balet svítících kondomů" ve ztemnělém pokoji, který se pohybuje přesně na tenké hranici vulgarity a geniality, na níž Edwards často a rád balancuje.

Hlavní roli s potřebným nadhledem vytvořil známý televizní komik John Ritter (syn countryového zpěváka Texe Rittera), který v září 2003 předčasně zemřel v pouhých 54 letech.

Snímek byl u nás uveden na videokazetách pod nepříliš vynalézavým titulem S ženami pod kůží.

Režie: Blake Edwards
Země: USA

Hrají:
John Ritter (Zach)
Vincent Gardenia (Barney)
Alyson Reed (Alex)
Joel Brooks (Jake)
Julianne Phillips (Molly)
Chelsea Field (Amy)
Peter Donat (Sparky)
Don Gordon (Curt)
Nina Foch (Alex´s Mother)
Denise Crosby ("Angie" Angela Smith)
Michael Kidd (Dr. Westford)
Dee Dee Rescher (Bernice)
Bryan Genesse (Rick)
Bo Foxworth (Greg)
Raye Hollitt (Lonnie)
Aktualizováno: 25.2.2004