Jako klíště

Když se zástupce velké evropské banky připlete kdesi v Africe k domnělé vraždě a pověsí se mu na krk krásná, ale ztřeštěná žena, nemůže z toho být nic jiného než francouzská komedie.
Julie pot de colle
1977, Francie, délka: 90 min
Jean-Claude Brialy(44)(Jean-Luc)
Marlène Jobert(36)Lots-(Julie Chardon)chce se odvděčit Jea-Lucovi tím, že se před ním svlékne, zabírána je ale zezadu, až při oblékání je na chvíli zabrána zepředu
Jako klíštěObchodní zástupce pařížské banky Jean-Luc přijíždí do Maroka dohlédnout na přípravu stavby obchodního centra. Shodou okolností je vtažen do případu vraždy hlavního architekta. V hádce jej nešťastnou náhodou odstrčí jeho manželka Julie tak nešťastně, že zůstane ležet mrtvý. Jean-Luc odmítne volat policii a raději se s Julií pokusí naaranžovat autonehodu. Jean-Luc se má totiž za pár dní oženit s dcerou majitele banky a nechce se zaplést do žádného maléru.

Julie ovšem nechce zůstat sama v cizí zemi a hodlá odletět do Paříže s Jean-Lucem. V podstatě se na něj přilepí, on se však nemůže nechat zkompromitovat před snoubenkou, a tak logicky dochází k prekérním situacím, které jsou pro nezúčastněného diváka úsměvné. A protože je to komedie, ukáže, že i se smrtí manžela to bylo trochu jinak. (-k-)

Režie: Philippe de Broca
Produkce: Simone Allouche, Serge Laski
Scénář: Jean-Claude Carričre
Námět: Peter de Polnay
Kamera: René Mathelin
Hudba: Georges Delerue
Země: Francie
Rok výroby: 1977
.

Hrají:
Jean-Claude Brialy (Jean-Luc)
Marlène Jobert (Julie)
Alexandra Stewart (Delphine)
Christian Alers (Payrac)
Philippe Rouleau (Chardon)
Francis Lemaire (Tamer)
Reinhard Kolldehoff (Heinzel)
Aktualizováno: 10.5.2015