Irene

Romantická komedie o třicetileté dívce, která by ráda už konečně potkala svou životní lásku.
Irène
2002 Francie délka: 98 min
Cécile De France26Lots(Irene)po cestě do sprchy projde před kamerou nahoře bez
Irene Irene (Cecile de France) slaví své třicáté narozeniny na venkově s rodiči. Irene je sále svobodná a rodiče by ji už rádi viděli vdanou. Ne že by Irene po partnerovi netoužila, ale nějak se jí seznamování s muži nedaří. Možná i proto, že se nedokáže patřičně uvolnit a často se chová odměřeně až nepříjemně.

Irene se v Paříži stěhuje do nového bytu, který potřebuje vyspravit zdi v jednom pokoji. Na doporučení přítelkyně Sophie si Irene najme mladého řemeslníka Francoise. Ačkoliv se k sobě tak zpočátku nechovají, postupně mezi nimi vzniká láska a jejich vztah vrcholí společně strávenou nocí u Francoise doma. Od toho před dvěma měsíci odešla žena, jenže onoho osudného rána se vrátila a našla Francoise s Irene v posteli. Neztropila sice žárlivou scénu, ale Francoisovi to pěkně od plic vyčetla. Irene jejich rozhovor zaslechla a zklamaná utekla, protože si myslela, že se dají znovu dohromady. Marně se Francoise snažil Irene přesvědčit, že pro něj je jeho žena minulostí.

V práci (Irene je právnička) se jí líbí kolega Luca z finančního oddělení. Irene se s ním sice poněkud nemotorně, ale přece jen seznámí. Jenže Luca odjíždí služebně do Tokia (má na starosti asijské trhy). A tak si spolu s Irene jen posílají e-maily a povídají si přes web kameru. Dokonce se tato virtuálně i pomilují. Jenže pak se Irene dozví, že Luca je v Paříži a odjezd do Tokia jen předstíral. jejich vztah končí Lucovým prohlášením, že on to má raději přes internet.

Irene odjíždí k rodičům na venkov, kde znovu zkouší hrát na piano. Francois totiž kromě toho, že je šikovný řemeslník, tak skládá hudbu. A Irene si nechá převézt piano před jeho dům, aby mu na něj zahrála. Francois se tak ráno probouzí za zvuků piana. Je nasnadě, jak to na něj zapůsobí, ale dál už si příběh musí domyslet divák sám. (-k-)

Režie: Ivan Calbérac
Scénář: Eric Assous, Ivan Calbérac, Benoît Labourdette
Produkce: Thierry de Navacelle
Hudba: Laurent Aknin, Muse, Julien Schultheis, Paul Weller
Kamera: Vincent Mathias
Země: Francie
Rok výroby: 2002
Originální jazyk: francouzský


Hrají
Cecile de France (Irene)
Bruno Putzulu (Francois)
Olivier Sitruk (Luca)
Patrick Chesnais (Gazel)
Agathe de la Boulaye (Salomé)
Estelle Larrivaz (Sophia)
Didier Brice (Déménageur)
Michel Scotto di Carlo (Ami de la Voisine)
Valerie Moreau (Voisine)
Gerard Chaillou (Irenin otec Henri)
Evelyne Buyle (Irenina matka Jacqueline)
Lisa Martino (Eve)
Vincent Lenhardt (Martin)
Vincent Byrd le Sage (Prodavač v obchodě s počítači)
Aktualizováno: 17.10.2006