Intimita

Drama o vztahu muže a ženy, který je založen jen na sexu, beze slova beze jména. A takový měl zůstat i nadále, jenže on se rozhodl zjistit o ní něco víc.
Intimacy / Intimité
2000 Velká Británie – Španělsko – Německo – Francie délka: 119 min
Kerry Fox33Hot(Claire Nicholls)
Mark Hylance40Hot(Jay)
Intimita Z náhodného setkání se stalo nevyslovené, nepsané pravidlo. Claire každou středu ve dvě odpoledne přichází k Jayovi. Mají spolu sex a ona pak zase odchází. Při tom spolu vůbec nemluví, neznají ani svá jména. Jayoivi to jednoho dne přestane stačit a potají Claire sleduje až do malého baru, ve kterém účinkuje amatérský divadelní spolek. Jay vejde dovnitř a zjistí, že Claire v divadelní hře vystupuje. A náhodou se ta seznámí s jejím manželem Andym. Schůzky Jayie a Claire se rozpadají, částečně i kvůli tomu, že Jayovu nezbylo nic jiného než poskytnou na pár dní útočiště Viktorovi, který je momentálně v dost velkých problémech.

Jay začne chodit do baru častěji a povídat si tam Claiřiným manželem. Dokonce mu vypráví o svém rozpadu manželství a o tom, že má sexuální poměr s neznámou ženou, aniž by prozradil, že jde o Claire. Teprve až když ho Andy vezme do šatny kvůli pomoci s rekvizitami, dojde mezi Jayem a Claire k hádce. Andy ale Claire miluje a její středeční avantýry pomíjí. Vypadá to, že mezi Jayem a Claire je konec, jenže následující středu Claire přichází k Jayovi v obvyklou dobu.

Film získal v roce 2000 Zlatého mědvěda na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně a Kerry Fox získala za roli Claire Stříbrného medvěda. Možná i díky tomu, že milostný akt mezi Jayem a Claire je hodně explicitně vyjádřený. (-k-)

Režie: Patrice Chéreau
Scénář: Patrice Chéreau, Hanif Kureishi, Anne-Louise Trividic
Produkce: Patrick Cassavetti, Charles Gassot, Jacques Hinstin
Hudba: Éric Neveux
Kamera: Eric Gautier

Dále hrají:
Susannah Harker (Jayova manželka)
Alastair Galbraith (Victor)
Philippe Calverio (Ian)
Timothy Spal (Andy)
Marianne Faithfull (Betty)
Frazer Ayres (Dave)
Michael Fitzgerald (majitel baru)
Robert Addie (majitel baru)
Deborah McLaren (dívka v divadelní škole)
Rebecca Palmer (dívka)
Greg Sheffield (Jayův syn)
Vinni Hunter (Jayův syn)
Joe Prospero (syn Claire)
Siän Reeves (žena na konkurzu)
Paola Dionisotti (Amanda)
Kattie Campbell
Aktualizováno: 27.1.2007