Hypnóza

Malá televizní komedie o hypnóze na lyžarském výcviku z cyklu Nadměrné maličkosti.
2004 Česko délka: 54 min
Viktor Preiss57(ředitel)
Jiří Mádl17Brief-(Petr)
Barbora JanatkováBrief-(Monika)na mejdanu a ve sprše je v sexy tílku - noční košilce
Tereza Bebarová28(zástupkyně ředitele)
Milan Šteindler47(provozní)
Kateřina WienerováBrief-(Tereza)ve sprše je v sexy tílku
Jak je v našich školách dobrým zvykem, první ročník gymnazistů vyrazil do hor na lyžařský výcvik. Ubytovali se na chatě vedené podivínským a hlavně notorickým provozním (Milan Šteindler). Prudká vánice odřízla nejen jejich chatu od okolního světa. Zásob mají dost a poté, co se vánice uklidnila, nic nebrání ani lyžování.

A jak už to tak bývá, ani našim gymnazistů se nevyhýbají první tajné lásky. Tereza (Kateřina Wienerová) miluje nesmělého Péťu (Jiří Mádl), jenže ten je zamilovaný do Moniky (Barbora Janatková), která ho ovšem nechce. Jednoho večera si studenti udělají mejdan, samozřejmě bez učitelů. Dozor má mladý zdravotník Jirka (Martin Davídek), a tak ani nevadí, když na ně přijde. Dokonce se k nim přidá a navrhne jim, že jim předvede hypnózu. Snaží se zhypnotizovat Moniku, která platí za sexsymbol třídy a Jiřímu se očividně líbí. Jenže místo Moniky upadne do hypnotické spánku Petr. A Jiří jej nemůže probudit.

Petrova hypnóza trvá i druhý den ráno, a tak Jirkovi nezbývá, než vyjít s pravdou ven. Ředitel (Viktor Preiss) zprvu odmítá jeho historce uvěřit, ale když ani odpoledne nejeví Péťa známky normálního života, nezbývá mu než kapitulovat. Zvlášť když jej Péťa pomočí, považujíc jej v hypnóze za strom. Jiří mezitím odjel na lyžích sehnat pomoc.

A protože kluci odmítli bezvládného Péťu umýt, dostaly to za úkol Monika s Terezou pod dohledem učitelky (Jaroslava Obermaierová). Mohou se tak přesvědčit, že Péťa i v hypnóze vnímá okolní svět, když jej Terezino omývání přivede k vyvrcholení. (Vidět samozřejmě nic není, naznačuje to jen Moničin výkřik. A už to je samo o sobě divné, když učitelka ponouká studentku, aby svému spolužákovi umyla penis :-)

Další noc se spolužáci střídají v bdění u Petrovy postele. A Terezu napadne, že Péťu vlastně nezhypnotizoval Jirka, ale Monika, na kterou tak upřeně hleděl. Proto jej také Jirka nemohl probudit, může to udělat jen Monika. Ta toho využije a ještě před tím, než jej vzbudí, mu vsugeruje, že ona za to nestojí, že ve skutečnosti miluje Terezu a že vůbec není takový outsider, za jakého se považuje.

Po probuzení je z Péti opravdu nový člověk, sebevědomý, přátelský, umí skvěle lyžovat. A nebojí se oslovit Terezu a říct jí, že ji má rád. Do toho se vrátí Jirka s horskou službou, což ředitel nelibě nese a dává Jirkovi padáka. Péťa se za něj přichází přimluvit a tvrdí, že v žádné hypnóze nebyl, že to jen předstíral. Ředitel tomu ale, po tom co zažil, nechce věřit. A televizní divák? (-k-)

Režie: Jaroslav Pozzi
Scénář: Jaroslav Pozzi
Kamera: Antonín Chundela
Země: Česká republika
Rok výroby: 2004

Hrají:
Viktor Preiss (ředitel)
Martin Davídek (Jiří)
Jiří Mádl (Petr)
Jaroslava Obermaierová (úča)
Barbora Janatková (Monika)
Tereza Bebarová (zástupkyně ředitele)
Milan Šteindler (provozní)
Janka Šteindlerová (žena provozního)
Kateřina Wienerová (Tereza)
Vojtěch Kotek (Marek)
Aktualizováno: 23.8.2010