Holky z kalendáře

Někoik žen z ženského klubu v Knalpely se rozhodne nafotit sexy kalendář, z jehož prodeje by koupily sedačku do čekárny promístní nemocnici
Calendar Girls
2003, USA – Velká Británie, délka: 108 min
Helen Mirren(57)Brief+(Chris Harper)při agitaci pro focení a vlastním foecení je nahoře baz, ale šikovně zakrytá a jen na okamžik se objeví jedno ňadro
Julie Walters(53)Brief+(Annie Clarke)sedí nahá za klavírem, zabraná samozřejmě zezadu, je vidět kousek pravého ňadra
Holky z kalendářeŽenský klub v Knapelly (Yorkshire), stejně jako ostatní ženské kluby, je tu od toho, aby radil hospodyňkám, jak nejlépe upéct koláč, uplést svetr.... a na kalendáři budou kostely. Jenže jedné z žen (Annie) umře manžel na leukémii a její nejlepší přítelkyně Chris (Helen Mirren) napadne, že by mohly místní nemocnici věnovat novou sedačku do čekárny, aby čekající příbuzné netlačila ta stará do sedací části. Jenže kde na ni vzít?

Inspirována erotickými časopisy, které najde u syna, a kalendářem s nahýma holkama u místního opraváře kol dostane nápad nafotit kalendář aktů, na nichž budou ženy z místního klubu. Budou sice nahé, ale tak šikovně naaranžované, aby toho nebylo vidět moc. Kupodivu najde mezi ostatními ženami dostatečný počet modelek, i když předsedkyni klubu se takovýto nápad moc nezamlouvá. Podaří se najít i toho správného fotografa a po počátečních rozpacích se focení na kalendář rozjíždí. Předsedkyně klubu se sice pokusí jeho vydání pod hlavičkou ženského klubu nepovolit, ale nakonec se ji podaří přimět, aby souhlasila.

Kalendář má obrovský úspěch, 500 naplánovaných výtisků zdaleka nestačí a je třeba dotisknout mnoho dalších. Úspěch je tak velký, že přeroste hranice nejen Yorkshirského hrabství, ale celé Británie a ženy jsou pozvány do Hollywoodu na slavnou talkshow a natočení reklamy. Jenomže každý úspěch má svůj rub a mezi oběma největšími kamarádkami Chris a Annie začíná docházet k rozkolu. Obě si ale uvědomí, že sláva jim štěstí v životě nenahradí.

A prodej kalendáře je tak úspěšný, že nemocnice v Knapely může otevřít oddělení pro léčbu leukémie. A koupit sedačku.(-k-)

Režie: Nigel Cole
Produkce: Nick Barton, Steve Clark-Hall, Suzanne Mackie
Scénář: Tim Firth, Juliette Towhidi
Kamera: Oliver Curtis, Ashley Rowe
Hudba: Patrick Doyle

Hrají:
Helen Mirren (Chris)
Julie Walters (Annie)
John Alderton (John)
Linda Bassett (Cora)
Annette Crosbie (Jessie)
Philip Glenister (Lawrence)
Ciarán Hinds (Rod)
Celia Imrie (Celia)
Geraldine James (Marie)
Penelope Wilton (Ruth)
George Costigan (Eddie)
Graham Crowden (Richard)
John Fortune (Frank)
Georgie Glen (Kathy)
Angela Curran (May)
Rosalind March (Trudy)
John-Paul Macleod (Jem)
Marc Pickering (Gaz)
John Sharian (Danny)
Belinda Everett (Maya)
Aktualizováno: 23.11.2018

Uvidíte v TV

dnes, 1.6.2023 08:55 (Prima Max)