Hlava v oblacích

Příběh lásky spojené a rozdělené vztahem k životu i nepřízní osudu
Head in Clouds
2004 Španělsko – Velká Británie – USA – Kanada délka: 132 min
Charlize Theron28Lots(Gilda Bessé)má hezkou scénu ve vaně
Penelope Cruz30Brief-(Mia)jednou předvádí striptýz, ale skončí ve spodničce
Příběh osudové lásky dvou povahově rozdílných lidí, navíc poznamenané válkou.

Guy (Stuart Townsend) se poprvé setkal s Gildou Bessé (Charlize Theron) v prvním ročníku na koleji v Cambridgi a už tehdy se do ní zamiloval. Později za ní odjel do Paříže, kde Gilda zakotvila po kratičkém účinkovém v Hollywoodu fotografovala a vystavoval své fotografie v galerii. A jako obvykle vedla poměrně bouřlivý život, jehož součástí byla i přítelkyně a milenka, španělská tanečnice a striptérka Mia (Penelope Cruz). V této zvláštní trojici spolu žili téměř rok.

V té době už ale do jejich osudu začala zasahovat rostoucí vlna fašismu. Guy s Miou odjeli do Španělska bojovat na straně republikánské armády. Ta ale nedokázala vzdorovat nacistickému tlaku a válku prohrála. Mia, která působila jako zdravotní sestra v lazaretu, zemřela, když auto, ve kterém jela najelo na minu.

Guy se vrátil do Paříže, teď už také obsazené němci, aby se účastnil pařížského odboje. Tam se znovu setkal s Gildou, která žila s německým důstojníkem. Snažila se žít dál tak, jak byla zvyklá. Setkání s Guyem a zpráva o Miině smrti na ni ale zapůsobily a Gilda začala využívat svých styků s němci, aby mohla spojencům předávat důležité informace. Po válce se měla s Guyem opět setkat...

Režie: John Duigan
Scénář: John Duigan
Země: USA, Velká Británie, Španělsko, Kanada
Originální jazyk: angličtina, francouzština, španělština, němčina
Rok výroby: 2004
(USA), 121 min (Kanada), 116 min (DVD)

Hrají:
Charlize Theron (Gilda Bessé)
Penelope Cruz (Mia)
Stuart Townsend (Guy)
Aktualizováno: 29.10.2006